ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Відбувся масштабний захід року для фарміндустрії - UPC 2018

21-22 червня відбулася конференція року для фармацевтичної індустрії - Ukrainian Pharmaceutical Congress 2018, організаторами якої виступили Юридична компанія “Правовий Альянс” та ABSC. Цього року захід, який було присвячено актуальним питанням стану та перспективам розвитку індустрії, об’єднав топ-менеджерів національних і зарубіжних фармкомпаній, провідних експертів та лідерів думки в галузі охорони здоров’я, представників державних органів влади, профільних асоціацій, медіа та понад 150 учасників.

Перший день конгресу пройшов у форматі інтерактивних дискусійних панелей, під час яких були розглянуті питання стану медичної реформи та поточні результати її впровадження - що змінюється в системі охорони здоров'я вже цього року, запуск реформи з 1 липня 2018 року і виклики, пов’язані з цим, перспективи розвитку медичної галузі у 2019-2020 роках та як це вплине на діяльність фармацевтичних компаній. В ході дискусії, зокрема, було підкреслено, що процес реформи набирає обертів, і вже понад 9 млн. українців обрали свого лікаря, і активно долучаються до роботи приватні клініки. Проте лишається багато питань, які потребують більшої уваги та доопрацювань, зокрема, більш широкій роз’яснювальна роботі з населенням, відпрацюванню механізму реалізації програм із забезпечення гарантованого пакету лікарських засобів та зменшення фінансового тягаря на людей, відновленню довіри до лікарів, подолання корупції шляхом технологізації процесів. В чому полягає роль Національної служби здоров’я і як відбуватиметься її подальший розвиток говорили разом із її новим очільником - Олегом Петренком, чий виступ викликав високу зацікавленість аудиторії.

Крім того, значну увагу було приділено питанням закупівлі лікарських засобів із Національного переліку за підсумками перших 5-и місяців роботи та забезпечення населення ними за бюджетні кошти, як буде виглядати Нацперелік на початку 2019 року та які нові підходи щодо розгляду заяв на включення препаратів до переліку використовуватимуться. Основні виклики у сфері конкуренції та практики щодо розгляду спорів з АМКУ і вплив завершених розслідувань на умови співпраці з аптечними мережами були висвітлені у тематичній панелі за участю Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та представників бізнесу. Досвідом просування лікарських засобів через різні форми взаємодії з медичними і фармацевтичними працівниками та яка їх ефективність і безпека з точки зору комплаєнсу ділились учасники панелі - директори міжнародних фармацевтичних компаній Alvogen, Alkaloid, Santen. Свої думки з нагальних питань, важливих для успішної діяльності фармацевтичних компаній в Україні, висловили присутні лідери ринку.

Участь у панельних дискусіях взяли: Ірина Сисоєнко, народний депутат, голова підкомітету з питань контролю реалізації медичної реформи Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я; Роман Ілик, заступник міністра, МОЗ України; Павло Ковтонюк, заступник міністра, МОЗ України; Віталій Коблош, директор департаменту гуманітарної та соціальної політики Кабінету Міністрів України; Наталія Шимко, замдиректора департаменту держзакупівель МЕРТ України; Михайло Радуцький, президент клініки "Борис"; Тарас Лясковський, начальник Управління фармацевтичної діяльності та якості фармацевтичної продукції МОЗ України; Павло Харчик, президент асоціації "Оператори ринку медичних виробів" (AMOMD); Олександра Олещук, голова Експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобів; Юлія Сидорова, директор Alvogen; Сергій Іщенко, директор Proxima Research; Георгій Вікторов, генеральний директор Abbott Laboratories GmbH Україна; Олександр Суходольський, БаДМ; Нінель Кадирова, заступник директора проекту SAFEMed; Артем Матвєєв, директор з продажу та маркетингу Alkaloid; Андрій Стогній, регіональний директор Сантен; Гуля Поготова, директор Дельта Медікел, Юрій Чертков, директор Агентства медичного маркетингу. Модераторами заходу виступили директор зі зв’язків з державними органами "Тева Україна" Марина Бучма, старший партнер ABSC Кшиштоф Сєдлєцкі, виконавчий директор Комітету з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації Наталія Сергієнко, партнери ЮК "Правовий Альянс" - Дмитро Алешко, Олексій Бежевець, Андрій Горбатенко.

Другий день конгресу був присвячений майстер-класам: Алгоритм оцінки конкурентних ризиків, Практичні аспекти здійснення закупівель, Digital Promotion лікарських засобів, Інтелектуальна власність та конкурентні війни, Новий закон - нові товариства з обмеженою відповідальністю, які провели фахівці з нішевою експертизою за ключовими напрямами діяльності у фармацевтичній галузі.

"Система охорони здоров'я України, а також фармацевтичне регулювання, знаходяться в активній стадії реформування. Очевидно, що в таких умовах успішним завтра буде той, хто вже сьогодні стежить за системними змінами. На конгресі зібралися представники виробників, дистриб'юторів та аптечних мереж. Учасники отримали унікальну можливість поспілкуватися з представниками державних органів, безпосередньо залучених в реформи, а посадові особи почули з перших вуст про проблеми на ринку і в регулюванні. Думаю, що жоден з учасників не пошкодував, що взяв участь у конгресі" - прокоментував Дмитро Алешко, партнер ЮК "Правовий Альянс".

1470

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї