uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

LA LAW FIRM (Legal Alliance) — українська юридична фірма, яка здійснює комплексний супровід національних і міжнародних компаній в Україні, країн Центральної та Східної Європи і Центральної Азії, починаючи з 1995 року.

НАШІ КЛІЄНТИ працюють у галузі охорони здоровʼя та фармацевтики, медичних виробів, косметичної продукції, дієтичних добавок, а також представляють медичні установи і заклади охорони здоровʼя.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали LA Law Firm своїм юридичним радником.

Віталій Савчук

Спеціалізації: Податки й митниця, Інтелектуальна власність, Вирішення спорів, Трудове право

savchuk@l-a.com.ua

Партнер, адвокат

Керівник практик оподаткування, вирішення спорів та інтелектуальної власності.

Віталій консультує українські та міжнародні компанії з питань захисту інтелектуальної власності, податкового законодавства, імпортно-експортних операцій, структурування моделі трудових відносин, складання та виконання контрактів, представництва інтересів у судах. Розуміючи умови, у яких працює бізнес у все більш регульованому середовищі, Віталій надає комерційно зважені поради та здійснює фаховий супровід фармацевтичних та інших компаній.

Серед професійних здобутків Віталія – перемоги в тривалих і унікальних судових процесах з інтелектуальної власності та податкових спорах, за результатами яких була створена нова правозастосовна практика в Україні. Також, за останні роки Віталій розширив свою практику далеко за межі України – разом з місцевими партнерами налагоджено кілька напрямків роботи в юрисдикціях Східної Європи та Центральної Азії.

Віталій представляв українські компанії в міжнародних організаціях, зокрема у Всесвітній організації інтелектуальної власності, Женевському університеті (Швейцарія), Європейському університеті «Віадріна» (Німеччина), де отримав унікальний досвід у сфері права інтелектуальної власності та захисту прав людини. Як міжнародний експерт він також приєднався до проекту та виступав спікером на семінарах з основ політики та нормативно-правової бази для зеленої економіки, що проходили за підтримки ООН у рамках регіональних конференцій з розвитку зеленої економіки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та Африці у 2019-2020 роках.

Ключові клієнти: Viatris, Meda, Berlin-Chemie, Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG, Takeda, Astellas, Delta Medical, Apotex, Лекхім, Santen, Centravis, Sanofi.

Деякі проекти

 • Консультування з організації на території України бізнес-моделі в сфері телекомунікацій.
 • Консультування з організації роботи бізнесу в сфері споживчого кредитування.
 • Захист клієнта у справі про патентний тролінг.
 • Структурування угод, пов'язаних зі створенням, передачею та використанням прав на складні об'єкти інтелектуальної власності.
 • Розробка моделі управління правами інтелектуальної власності при створенні освітнього онлайн і офлайн-хабу.
 • Захист інтересів Клієнта, міжнародного виробника косметичних засобів, у доменному спорі.
 • Участь в робочій групі з питань реформування охорони здоров'я в Києві при Київській державній адміністрації.
 • Консультування відомої європейської фармацевтичної компанії щодо захисту прав на торговельну марку і дизайн від порушень в Україні, Грузії та Казахстані.
 • Представництво міжнародної FMCG-компанії в доменному спорі.
 • Due Diligence об'єктів права інтелектуальної власності та розробка стратегії захисту прав інтелектуальної власності для великої фармацевтичної компанії.
 • Представництво інтересів чотирьох міжнародних фармацевтичних компаній в процедурі банкрутства одного з найбільших фармацевтичних дистриб'юторів України.
 • Консультування з корпоративних, податкових питань, а також питань у сфері права інтелектуальної власності при побудові структури міжнародного фармацевтичного торгового холдингу.
 • Розробка документів та консультування української компанії відносно передачі за кордон прав інтелектуальної власності (та їх обмеження) на технологію виробництва лікарського засобу та його бренд.
 • Консультування міжнародної фармацевтичної компанії з податкових та правових аспектів комплексних дисконтних програм в Україні.

Визнання

 • The LMG Life Sciences Awards 2024: номінований як Юрист року з патентних стратегій та менеджменту. Раніше це видання відзначило Віталія серед номінантів у категоріях "Висхідна зірка з фінансового та корпоративного права 2021", "Висхідна зірка з інтелектуальної власності 2023", "Висхідна зірка з корпоративного права 2023".
 • The Legal 500 Europe, Middle East & Africa 2024: відмічений як керівник провідних практик інтелектуальної власності, вирішення спорів, податкового і трудового права.
 • The Best Lawyers in Ukraine 2022: рекомендований у практиці інтелектуальної власності.
 • Вибір клієнта. ТОП 100 найкращих юристів України 2023: названий серед лідерів практики інтелектуальної власності.
 • Ukrainian Law Firms 2022. А Handbook for Foreign Clients: відзначений серед ключових юристів інтелектуальної власності, вирішення спорів, податкового права.

Членство

Асоціація правників України (UBA)
Міжнародна асоціація власників торгових марок (INTA)
Міжнародна група по захисту фармацевтичних торгових марок (PTMG)
Європейська Бізнес Асоціація (EBA)
Eurojuris International

Освіта

Національний університет «Києво-Могилянська академія»
Європейський університет «Віадріна» (Німеччина)

Мови

Українська, англійська, російська

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї