uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

LA LAW FIRM (Legal Alliance) — українська юридична фірма, яка здійснює комплексний супровід національних і міжнародних компаній в Україні, країн Центральної та Східної Європи і Центральної Азії, починаючи з 1995 року.

НАШІ КЛІЄНТИ працюють у галузі охорони здоровʼя та фармацевтики, медичних виробів, косметичної продукції, дієтичних добавок, а також представляють медичні установи і заклади охорони здоровʼя.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали LA Law Firm своїм юридичним радником.

Олександр Бондар

Спеціалізації: Фармацевтична регуляторика, Ділова етика та compliance, Трудове право, Клінічні дослідження, Нормотворча діяльність

bondar@l-a.com.ua

Радник

Олександр Бондар консультує українські та іноземні компанії в сфері корпоративного, господарського та договірного права, вирішення спорів, а також з інших питань, пов'язаних із веденням фармацевтичного бізнесу в Україні. В рамках співробітництва з Правовим Альянсом Олександр працював над дорученнями таких клієнтів, як Novartis, Pfizer, Teva, MSD, Apotex, Ipsen, Boehringer Ingelheim, Berlin-Chemie, Bayer, Astellas тощо.

Є спікером на заходах різного рівня й формату. Проводить тренінги для персоналу фармацевтичних компаній з питань публічних закупівель, трудового права та compliance.

Проекти

 • Юридичний супровід підготовки деяких нормативно-правових актів, що стосуються публічних закупівель із залученням міжнародних спеціалізованих організацій. Надання юридичних послуг в процесі узгодження розроблених проектів нормативно-правових актів відповідними центральними органами виконавчої влади.
 • Надання юридичних консультацій міжнародній спеціалізованій організації в сфері здійснення закупівель лікарських засобів і медичних виробів.
 • Надання правової допомоги в процесі реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів і медичних виробів, зокрема при підготовці та затвердженні Концепції реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів і медичних виробів.
 • Юридичний супровід процесу розробки і затвердження пакету підзаконних актів щодо кваліфікаційних вимог до керівників медичних установ, удосконалення підзаконних актів щодо проведення конкурсу на зайняття посади керівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я і укладення контрактів з ними.
 • Розробка проектів нормативно-правових актів у сфері контролю над дотриманням прав і забезпеченням безпеки пацієнтів при здійсненні медичного обслуговування (щодо наглядових і опікунських рад закладів охорони здоров'я) та супровід процесу їх затвердження.
 • Юридичний супровід процесу розробки проекту Закону України, який визначає класифікацію закладів охорони здоров'я та особливості їх функціонування.
 • Консультування та представництво інтересів великих міжнародних фармацевтичних компаній з питань, пов'язаних із трудовими спорами і розірванням трудових відносин.
 • Консультування клієнтів з питань у сфері здійснення публічних закупівель, в т.ч. представництво інтересів клієнтів в Антимонопольному комітеті України (постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України) в зв'язку з розглядом скарг щодо порушень законодавства в сфері публічних закупівель.
 • Консультування та організація механізму compliance-перевірки контрагентів для компаній-лідерів фармацевтичного ринку.
 • Здійснення перевірок (Due Diligence) контрагентів (потенційних контрагентів) для компаній в рамках програми щодо compliance.
 • Адаптація повного комплексу політик транснаціональних фармацевтичних корпорацій до вимог українського законодавства.
 • Консультування великих міжнародних фармацевтичних компаній з питань, пов'язаних з проведенням клінічних досліджень.
 • Консультування великої фармацевтичної корпорації з питань корпоративного права та персональних даних.

Визнання

 • The Best Lawyers™ in Ukraine 2022: рекомендований у практиці life sciences.

Членство

Асоціація правників України
Європейська Бізнес Асоціація

Освіта

Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, юридичний факультет
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, факультет іноземної філології

Мови

Українська, англійська, російська

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї