uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

LA LAW FIRM (Legal Alliance) — українська юридична фірма, яка здійснює комплексний супровід національних і міжнародних компаній в Україні, країн Центральної та Східної Європи і Центральної Азії, починаючи з 1995 року.

НАШІ КЛІЄНТИ працюють у галузі охорони здоровʼя та фармацевтики, медичних виробів, косметичної продукції, дієтичних добавок, а також представляють медичні установи і заклади охорони здоровʼя.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали LA Law Firm своїм юридичним радником.

Дмитро Алешко

Спеціалізації: Фармацевтична регуляторика, Корпоративне і господарське право, Нормотворча діяльність, Інвестиції / ДПП

aleshko@l-a.com.ua

Керуючий партнер, адвокат

Дмитро є партнером-засновником LA law firm та керівником практик фармацевтичної регуляторики та нормотворчої діяльності. Більша частина професійного досвіду з понад 25 років роботи дотична з розвитком системи охорони здоров’я України. Має глибокі знання поточних реформ, тенденцій та перспектив галузі, досвід нормативно-правової роботи та взаємодії з державними урядовими організаціями.

Є визнаним фахівцем з питань публічних закупівель, реімбурсації, оцінки медичних технологій, договорів керованого доступу, ціноутворення на лікарські засоби.

За керівництва Дмитра юристи фірми надають юридичну підтримку глобальним та національним фармацевтичним компаніям з широкого спектру питань, пов’язаних зі стратегічною та операційною діяльністю в Україні. Серед компаній-клієнтів Дмитра такі відомі фармацевтичні корпорації, як Дельта Медікел, Діла, ЕВЕР Фарма, КРКА, Такеда, Феррінг та інші.

Професійна діяльність Дмитра тісно пов'язана зі сферою охорони здоров'я. Він обіймав посаду начальника юридичного управління Міністерства охорони здоров'я України, заступника начальника Головного управління охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації з юридичних та кадрових питань. Був активним членом робочої групи з реформування системи охорони здоров'я в Київській міській державній адміністрації і членом робочої групи Державної служби України з лікарських засобів. Обіймав посаду віце-президента Асоціації «Оператори ринку медичних виробів», в рамках співпраці з якою брав участь у підготовці законодавчих змін, якими регулюється діяльність виробників і дистриб'юторів медичних виробів.

Завдяки унікальній експертизі Дмитра залучають до участі в робочих групах з розвитку нормативно-правової бази у сфері гармонізації українського законодавства відповідно до кращих європейських та світових практик. Протягом багатьох років Дмитро співпрацює з міжнародними організаціями, які займаються питаннями охорони здоров'я на національному і міжнародному рівнях, такими як ВООЗ, ПРООН, USAID, та регулярно долучається до реалізації проєктів технічної допомоги як експерт та керівник юридичної групи, зокрема:

 • очолював команду консультантів проєкту «Система покращення доступу до лікарських засобів і фармацевтичних послуг» (SIAPS) щодо імплементації Національного переліку основних лікарських засобів, що передбачало підготовку та затвердження десятка проектів постанов КМУ та наказів МОЗ;
 • був консультантом щодо розробки політики в області публічних закупівель лікарських засобів і медичних виробів Міністерством охорони здоров'я України за участю міжнародних спеціалізованих організацій ПРООН, UNICEF;
 • при співпраці з ВООЗ брав участь в розробці проєкту Національної політики щодо забезпечення населення лікарськими засобами в Україні;
 • в рамках реалізації медичної реформи в Україні у співпраці з міжнародною компанією Deloitte очолював команду юристів, які здійснюють розробку та юридичний супровід затвердження підзаконних актів, зокрема, необхідних для удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я;
 • брав участь у складі групи експертів в розробці моделі реімбурсації лікарських засобів на території України.

З 2017 року Дмитро очолює команду юридичних консультантів проєкту «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed), спрямованого на застосування передових практик у сфері зміцнення системи охорони здоров’я для розвитку фармацевтичної системи України відповідно до цілей реформи системи охорони здоров’я МОЗ.

Визнання

 • WWL (Who's Who Legal) Life Sciences 2024: рекомендований в категорії Life Sciences - регуляторика.
 • The LMG Life Sciences Awards 2024: номінований як Юрист Року у галузі ліцензування та співпраці. У 2023 році номінований як Юрист Року у двох практиках - корпоративного права та регуляторики.
 • The Legal 500 Europe, Middle East & Africa 2024: відзначений як керівник провідної практики комерційного і корпоративного права Tier 4.
 • The Best Lawyers™ in Ukraine 2022: отримав визнання Юрист року у практиці life science (медицина), визнаний провідним фахівцем в галузі корпоративного права 13-й рік поспіль.
 • Вибір клієнта. ТОП 100 найкращих юристів України 2023: визнаний серед 100 кращих юристів країни за результатами дослідження якості надання юридичних послуг та відзначений у числі лідерів практики медичного права/фармацевтики.
 • Ukrainian Law Firms 2021. A Handbook for Foreign Clients: посідає 1-е місце серед провідних юристів галузі фармацевтики та охорони здоров'я, рекомендований в сфері фармацевтичної регуляторики та публічних закупівель.

Членство

Міжнародна асоціація правників (ІВА)
Асоціація правників України (АПУ). Член Ради правління АПУ (2007-2009)
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА)
Eurojuris International

Освіта

Сімферопольський державний університет ім. М.В. Фрунзе, юридичний факультет
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, фармацевтичний факультет

Мови

Українська, англійська, російська

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї