ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Дмитро Алешко

Спеціалізації: Фармацевтична регуляторика, Нормотворча діяльність

aleshko@l-a.com.ua

Партнер

Освіта

 • Сімферопольський державний університет ім. М.В. Фрунзе, юридичний факультет
 • Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, фармацевтичний факультет

Дмитро Алешко займається юридичною практикою з 1994 року і має значний досвід у сферах правового регулювання індустрій охорони здоров'я, фармацевтики та медичних виробів.

Діяльність пана Алешка тісно пов'язана з галуззю охорони здоров'я. У 2003-2005 рр. Дмитро Алешко обіймав посаду начальника юридичного управління Міністерства охорони здоров'я України, в 2010-2012 рр. - заступник начальника Головного управління охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації з юридичних та кадрових питань.

У 2012-2014 рр. Дмитро Алешко обіймав посаду віце-президента Асоціації «Оператори ринку медичних виробів», в рамках співпраці з якою брав участь у підготовці змін до Законів України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства охорони здоров'я України, якими регулюється діяльність операторів ринку медичних виробів.

Упродовж останніх півтора років Пан Алешко керує командою, яка консультує проект "Система поліпшення доступу до лікарських засобів і фармацевтичних послуг" (SIAPS), а також Міністерство охорони здоров'я України щодо імплементації Національного переліку основних лікарських засобів, який розробляється на основі нормативно-правової бази Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) (на сьогоднішній день розроблені й затверджені Постанова кабінету Міністрів України та п'ять постанов Міністерства охорони здоров'я України).

З 2015 року і дотепер пан Алешко виступає в якості консультанта ПРООН в Україні щодо розробки політики в області державних закупівель лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерством охорони здоров'я України за участю міжнародних спеціалізованих організацій.

Окремі проекти

 • Керівництво командою юристів, яка розробляє проект Закону України «Про лікарські засоби», зареєстрований у парламенті в лютому 2015 року.
 • Керівництво проектом, спрямованим на адаптацію українського законодавства до вимог Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (2013 рік). Відповідно до розроблених і прийнятих підзаконних актів в Україні були створені важливі передумови для ефективного здійснення програми Глобального фонду. Пацієнти, що страждають від СНІДу й туберкульозу, набули можливості отримувати медикаментозне лікування й соціальну підтримку з боку Фонду.
 • Участь в розробці Постанови Кабінету Міністрів України №216 від 1 липня 2014 р "Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків".

Визнання

 • Дослідження «Вибір клієнта. ТОП 100 найкращих юристів України - 2017» відзначає Дмитра Алешка в числі лідерів практики «медичне право/фармацевтика». Ukrainian Law Firms. A Handbook for Foreign Clients рекомендує пана Алешка в сферах GR, виробів медичного призначення та фармацевтичної регуляторики.
 • Пан Алешко визнаний провідним фахівцем в галузі корпоративного права, конкуренції, а також реклами та промоції, за версією Best Lawyers International.
 • LMG Life Sciences рекомендує Дмитра Алешка як фахівця у сфері фармацевтичної регуляторики.
 • The Legal 500 Europe, Middle East & Africa називає Дмитра Алешка одним з провідних фахівців України з корпоративного права.
 • Дмитро Алешко нагороджений Почесною Грамотою за вагомий внесок у розвиток охорони здоров'я та високий професіоналізм.

Членство

 • Асоціація правників України (АПУ). У 2007-2009 рр. - член Ради правління АПУ
 • Європейська Бізнес Асоціація

Мови

 • англійська
 • російська
 • українська

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї