uk
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

LA LAW FIRM (Legal Alliance) — українська юридична фірма, яка здійснює комплексний супровід національних і міжнародних компаній в Україні, країн Центральної та Східної Європи і Центральної Азії, починаючи з 1995 року.

НАШІ КЛІЄНТИ працюють у галузі охорони здоровʼя та фармацевтики, медичних виробів, косметичної продукції, дієтичних добавок, а також представляють медичні установи і заклади охорони здоровʼя.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали LA Law Firm своїм юридичним радником.

Зміни щодо дієтичних добавок: закон прийнято

Сьогодні, 05.12.2024 року, на офіційній сторінці у Facebook Віктора Ляшка, Міністра охорони здоров'я України, розміщено повідомлення про прийняття у другому читанні законопроєкту № 11389, що передбачає зміни до законодавства у сфері дієтичних добавок.



Нижче – основні етапи його розгляду:

  • 01.07.2024 року – подання до ВРУ;
  • 10.10.2024 року – прийняття у першому читанні;
  • 05.12.2024 року – прийняття у другому читанні.

ОСТАТОЧНИЙ ТЕКСТ ЗАКОНУ

Текст законопроєкту, прийнятий у першому читанні, передбачав наступні ключові зміни:

  • зміна назви «дієтична добавка» на «харчовий доповнювач»;
  • повноваження МОЗ України затвердити перелік дозволених речовин і їх максимально допустимих доз у дієтичних добавках;
  • вимога надіслати повідомлення про намір введення в обіг дієтичної добавки до Держпродспоживслужби не менше ніж за 10 роб. д. до такого введення в обіг (якщо дієтична добавка вже є в обігу – протягом 6 міс. з дня набрання чинності законом);
  • дієтичні добавки, що відповідали попередньому законодавству у сфері харчових продуктів, але не відповідають вимогам нового закону, зможуть ввозитися, вироблятися та/або вводитися в обіг протягом 1 року після набрання чинності законом та бути в обігу до завершення мінімального терміну придатності;
  • нові склади правопорушень у сфері виробництва та обігу дієтичних добавок.

Водночас, порівняльна таблиця до законопроєкту до другого читання, розміщена на вебсайті ВРУ ще 15.11.2024 року, передбачала певні зміни у порівнянні з редакцією законопроєкту, прийнятою в першому читанні. Зокрема, головним комітетом ВРУ було запропоновано:

  • залишити назву «дієтична добавка» (замість «харчовий доповнювач»);
  • внести зміни до складів правопорушень у сфері виробництва та обігу дієтичних добавок;
  • щоб дієтичні добавки, що відповідали попередньому законодавству у сфері харчових продуктів, але не відповідатимуть вимогам закону, могли перебувати в обігу до завершення мінімального терміну придатності, але не довше 3 років з дня набрання чинності законом.

При цьому остаточний текст прийнятого закону на вебсайті ВРУ наразі відсутній. Проте, як було зазначено Міністром:

«Прийнятий законопроєкт визначає чіткі механізми введення дієтичних добавок в обіг. Він дозволяє МОЗ затвердити перелік вітамінів, мінеральних речовин та інших речовин з поживним або фізіологічним ефектом і їх максимально допустимі дози, дозволені до застосування у дієтичних добавках. Також документ посилює відповідальність за виробництво та реалізацію харчових доповнювачів, що не відповідають вимогам законодавства, та унормовує процедуру подання повідомлень про введення в обіг харчових доповнювачів, ведення переліку таких повідомлень і розміщення їх на офіційному вебсайті Держпродспоживслужби.

Після першого читання законопроєкт зазнав декількох змін. Зокрема, було уточнено випадки, в яких до операторів ринку, що реалізують дієтичні добавки, застосовуються штрафні санкції за порушення вимог законодавства».

665

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї