ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Медтренди: юридичні послуги у сфері фармацевтичного і медичного права

Тренди юридичних послуг у сфері фармацевтичного і медичного права від партнера Дмитра Алешко спеціально для національного рейтингу "Вибір клієнта 2019. Топ-100 найкращих юристів України" від Юридичної газети.

Юридична компанія «Правовий Альянс» практикує в сфері фармацевтичного права понад 15 років. За ці роки ми були свідками еволюції ринку юридичних послуг у цій галузі. Якщо в 2007 році було всього лише 2-3 компанії, які практикують у фармацевтичному праві, то після 2010 року в боротьбу за клієнта-фармацевтичну компанію додалося до 10 юридичних фірм.

Наразі можна можна відзначити певні тренди юридичних послуг в сфері фармацевтичного і медичного права, які ми спостерігаємо з року в рік.

Ринок зростає

Україна є привабливим регіоном для багатьох сусідів. Останні кілька років фармацевтичний ринок демонструє стійке зростання до 20% в рік у грошовому вираженні. Варховуючи, що національна валюта є достатньо стабільною, такі показники не можуть залишатися непоміченими серед нових гравців, які планують вийти на український ринок.

Бюджети фармацевтичних компаній на юридичні послуги залишаються обмеженими

Незважаючи на зростання фармацевтичного ринку, фармкомпанії намагаються економити на юридичних послугах. Багато з них шукають можливість закривати більшість питань силами інхаус-юристів. Звертаються в юридичні фірми тільки тоді, коли є реальна достатньо складна проблема, а також коли потрібно підстрахуватися, приймаючи серйозні рішення.

До цього часу спостерігається тенденція, коли фармкомпанії укладають договори про надання юридичних послуг одночасно з декількома юридичними радниками. У разі виникнення запиту на юридичні послуги організовують тендер між юридичними радниками. Часто тендери проводять навіть на дрібні і середні запити, що вкрай незручно, оскільки вимагає значного часу на підготовку пропозиції.

Великі юридичні компанії демпінгують

Кілька років тому в сектор юридичних послуг в сфері фармацевтичного права зайшли великі гравці. Наразі досить часто наша компанія, яка є високоспеціалізованих бутиком, бере участь в тендерах з компаніями з першої десятки. Цікаво, що один з тендерів ми програли вітчизняній юридичній компанії з першої п'ятірки, яка погодилася представляти інтереси групи компаній в антидемпінгове розслідування за символічну ціну. Аналогічна ситуація була з великою міжнародною компанією, яка запропонувала ціну в три рази нижчу, ніж ми, в тендері на юридичні послуги щодо узгодження умов договору з дистриб'ютором в АМКУ.

Розумію, що формально до них не може бути претензій, це їхня ціна. Однак гіркий присмак залишився.

З'явився ринок юридичних послуг в сфері медичного права

Медична реформа призвела до того, що великі лікарні, які раніше мали статус бюджетних установ, реорганізувалися в комунальні некомерційні підприємства та отримали самостійність. Фактично, вони починають працювати в умовах ринку та потребують кваліфікованої юридичної підтримки. До того ж з'являються досить сучасні приватні клініки.

Ми прогнозуємо, що найближчим часом стануть дуже затребуваними юристи, які знаються на медичному праві та розуміють, як працює система.

Триває кадровий голод

Оскільки фармацевтичне і медичне право є досить вузьким і специфічним напрямом, то сьогодні на ринку дуже мало фахівців, які по-справжньому розбираються в цих питаннях. Єдиним рішенням залишається брати на роботу молодих і перспективних працівників та готувати їх для роботи в цій сфері. Якщо пожвавиться економіка і зросте число звернень старих і нових клієнтів, то в якийсь момент на ринку може не бути достатня кількість кваліфікованих юристів, які зможуть виконувати таку роботу. Тоді ціна на вже готових фахівців буде дуже високою.

1127

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї