uk ru
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Затверджено новий Порядок проведення закупівель лікарських засобів для боротьби з COVID-19

Законом України № 1599-IX (далі – Закон) були внесенні зміни до пункту 31 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно до таких змін, серед іншого, Кабінет Міністрів України зобов’язаний затвердити перелік лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та порядок їх закупівлі.


На виконання вимоги Закону, 22 вересня 2021 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Деякі питання закупівлі лікарських засобів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» № 1012 (надалі – Постанова).

Фактично, Постанова замінює попередню постанову КМУ «Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України» від 20 березня 2020 р. № 225, якою був визначений окремий порядок закупівлі не тільки лікарських засобів, а й інших товарів, робіт і послуг.

Постанова деталізує порядок закупівлі та встановлює перелік лікарських засобів, на закупівлю яких не поширюється дія Закону України «Про публічні закупівлі».

Слід зазначити, що такий окремий порядок закупівлі лікарських засобів передбачає перевірку:

- надійності особи, з якою планується укласти договір про закупівлю, зокрема шляхом встановлення наявності документально підтвердженого досвіду здійснення, аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);

- доброчесності особи, з якою планується укласти договір про закупівлю, а саме, уповноважена особа:

  • перевіряє, чи було притягнуто особу, з якою планується укласти договір про закупівлю, до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією;
  • перевіряє, чи є постачальник пов’язаною особою з керівником або службовими особами замовника;
  • перевіряє, чи притягувалась особа, з якою планується укласти договір про закупівлю, протягом останніх трьох років до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

У разі виявлення однієї з ознак не доброчесності відповідної особи, договір про закупівлю не може бути укладено.

Прийняття Постанови є особливо важливим з огляду на різке збільшення в країні хворих на COVID-19 і потребу в закупівлі необхідних ліків для боротьби з пандемією.

1647

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї