ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

​Верховний Суд поставив крапку у питанні визначення зарплати в іноземній валюті

У процесі роботи над проектами клієнтів в сфері трудового права команда ЮК «Правовий Альянс» неодноразово зустрічала практику застосування іноземної валюти для визначення заробітної плати працівників в Україні. Використання такого способу розрахунку логічно випливає з положень Цивільного кодексу України. Право застосовувати іноземну валюту умовно підтверджувалось відсутністю обґрунтованих претензій з боку контролюючих органів.

Переважно, спори із вказаного питання виникали між працівником та роботодавцем щодо законності застосування того чи іншого курсу, а також необхідності дотримання процедури повідомлення про зміну істотних умов праці при встановленні такого правила визначення заробітної плати.

Верховний Суд остаточно вирішив дане питання 26 червня 2019 року, коли у складі Касаційного цивільного суду виніс постанову, якою підтвердив законність визначення заробітної плати працівників в іноземній валюті з подальшою її виплатою в гривневому еквіваленті.

У своєму рішенні Суд посилався на те, що працівник має право за виконану ним роботу отримати винагороду (заробітну плату) у грошових знаках, що є законним засобом платежу та обов’язковими до приймання на всій території України. Таким грошовим знаком є гривня, тому грошове зобов’язання роботодавця по виплаті зарплати може бути визначено за допомогою неї.

При цьому роботодавець з працівником мають право визначити розмір грошового зобов’язання, яким є заробітна плата, в еквіваленті до іноземної валюти. Окремої заборони щодо використання закордонних грошових знаків для розрахунку заробітної плати трудове законодавство не містить.

З усіх питань щодо даної теми прохання звертатися до:
Ілля Костін, адвокат, партнер ЮК "Правовий Альянс", kostin@l-a.com.ua;
Ярослав Фур'яка, юрист ЮК "Правовий Альянс", furiaka@l-a.com.ua.

1403

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї