uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Сумнівні перевірки Держпраці можуть бути відновлені

Два тижні тому Правовий Альянс повідомив про скасування постанови Кабінету Міністрів України №295 від 26.04.2017 р. в судовому порядку, в результаті чого виконавчі органи місцевих рад були позбавлені права здійснювати державний контроль за додержанням законодавства про працю, а органи Держпраці позбавлено законного права проводити інспекційні відвідування та невиїзні інспектування бізнесу. З моменту скасування постанови інспектори Держпраці повинні здійснювати перевірки лише за планом з дотриманням вимог щодо включення суб'єктів до плану, а позапланові перевірки - виключно в порядку, передбаченому законом.

Однак вже через декілька днів було опубліковано проект постанови Кабінету Міністрів України під назвою «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю». Зазначеним проектом передбачено затвердження нових порядків здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю.

Оскільки саме здійснення державного контролю пов’язано з перевірками бізнесу ми вирішили звернути увагу саме на цей порядок.

Так, проектом порядку повертається:

  • право виконавчих органів рад здійснювати контроль додержання законодавства про працю;
  • право проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань;
  • право на проведення позапланової перевірки за відсутності належних на те підстав (наприклад, на основі вільних джерел інформації).

Порядок по контролю доповнений:

  • новими підставами для інспекційного відвідування - за дорученням Прем’єр-міністра України, за зверненням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; за депутатським запитом народного депутата; у разі невиконання вимог припису;
  • обов’язком зупинити перевірки на час розгляду скарги на дії інспектора.

В іншій частині проект порядку майже повністю відповідає тому, що був попередньо скасований судом.

Таким чином, якщо Кабінетом Міністрів України буде затверджено опублікований порядок проведення державного контролю за додержанням законодавства про працю, що дає підстави допускати можливість проведення чергової хвилі масштабних інспекційних відвідувань у виконанні інспекторів праці з накладенням значних за розміром штрафів, в результаті чого бізнес буде змушений витрачати час та кошти на їх оскарження.

Ми будемо відслідковувати та інформувати Вас про подальший статус проекту цієї постанови.

1508

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї