uk
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Регулювання реклами безрецептурних лікарських засобів: останні новини


21 листопада набув чинності наказ МОЗ України від 02.11.2023 р. № 1894, яким зупинено дію наказу МОЗ України від 18.07.2023 р. № 1295 «Про затвердження Переліку лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта».

Так, до 01 березня 2024 року рекламування безрецептурних лікарських засобів здійснюється відповідно до інформації, що міститься у Державному реєстрі лікарських засобів.

Водночас вчора, 30 листопада, для громадського обговорення оприлюднено проєкт наказу МОЗ України «Про затвердження Змін до Критеріїв, що застосовуються при визначенні лікарських засобів, рекламування яких заборонено», затверджених наказом МОЗ України від 06.06.2012 р. № 422 (Критерії).

ПРОПОНУЮТЬСЯ НАСТУПНІ ЗМІНИ:

1. Внесення змін до пункту 3 Критеріїв, а саме: торговельна назва (включно з торговельною маркою або найменуванням заявника (виробника) за наявності) лікарського засобу така ж, як і лікарського засобу, який відпускається за рецептом лікаря*.

* при застосуванні цього критерію слід враховувати, що торговельна назва лікарського засобу – назва, під якою лікарський засіб зареєстрований і яка дає можливість його ідентифікувати. Торговельна назва лікарського засобу може бути:

  • вигаданою назвою, яка не повинна призводити до плутанини із загальноприйнятою назвою;
  • загальноприйнятою назвою, що супроводжується торговельною маркою чи найменуванням заявника(виробника);
  • науковою назвою, що супроводжується торговельною маркою чи найменуванням заявника(виробника).

Наразі чинною редакцією Критеріїв передбачено, що лікарський засіб забороняється до рекламування, якщо його торговельна назва та/або міжнародна непатентована назва (МНН) та форма випуску є такими ж, як і лікарського засобу, рекламування якого заборонено.

2. Внесення уточнення до пункту 7 Критеріїв, а саме забороняється рекламування лікарського засобу, до затверджених терапевтичних показань якого віднесено лікування:

  • венеричних захворювань;
  • особливо небезпечних інфекційних хвороб;
  • раку та інших пухлинних захворювань;
  • хронічного безсоння;
  • діабету;
  • ожиріння (включаючи лікарські засоби, що використовуються для зменшення маси тіла);
  • імпотенції (еректильної дисфункції).

Даний наказ набуде чинності з дня його офіційного опублікування.


ОБГОВОРЕННЯ

Зауваження та пропозиції щодо проекту наказу можна надсилати до 30 грудня 2023 року до Міністерства охорони здоров'я України за адресою: м. Київ, 01601, вул. Грушевського 7.
E-mail: moz@moz.gov.ua або propositions.pharma.moz@gmail.com.

Будемо й надалі слідкувати за змінами законодавства у сфері реклами лікарських засобів та поінформуємо Вас про найближчі оновлення. Також завжди раді надати детальні пояснення у разі виникнення будь-яких Ваших уточнюючих запитань.

261

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї