uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Протиправні перевірки Держпраці можуть скоро припинитись

Починаючи з травня 2017 року Державна служба України з питань праці (далі - Держпраці) була уповноважена на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №295 від 26.04.2017 р. проводити інспекційні відвідування та невиїзні інспектування, порядки проведення яких порушували затверджені Законом України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” процедури. Через це державні інспектори могли зловживати повноваженнями наданими їм зазначеною постановою. В результаті цього роботодавці постійно піддавалися позаплановим перевіркам з боку Держпраці та були змушені сплачувати великі суми штрафів навіть за незначні порушення.

14 травня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд виніс рішення про визнання зазначеної Постанови Кабінету Міністрів України протиправною та скасував її.

Рішення суду набирає чинності з моменту його проголошення. З цього моменту Держпраці може проводити перевірки лише у визначеному законом порядку.

Однак існує ймовірність оскарження такого рішення Кабінетом Міністрів України або Держпраці, під час якого виконання рішення про скасування постанови може бути зупинено.

Ми будемо відслідковувати та інформувати Вас про подальший статус цієї справи та оскаржуваної постанови.


Зв'язатись із авторами: Ілля Костін, партнер ЮК "Правовий Альянс", kostin@l-a.com.ua; Ярослав Фурьяка, юрист ЮК "Правовий Альянс", furiaka@l-a.com.ua

1624

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї