uk
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

ПРОЕКТ ПОРЯДКУ НОТИФІКАЦІЇ (НАДАННЯ) ІНФОРМАЦІЇ ПРО КОСМЕТИЧНУ ПРОДУКЦІЮ: СПРОБА № 2

23 листопада 2023 року Міністерство охорони здоров'я України (далі – МОЗ) оприлюднило проект наказу «Про затвердження Порядку нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію».

Зазначений проект розроблено на виконання пункту 31 Технічного регламенту на косметичну продукцію (далі – Технічний регламент), яким передбачається, що порядок нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію (далі – Порядок) встановлюється МОЗ.

Звертаємо увагу, що зазначений проект є вже другою спробою затвердити Порядок, зокрема, 31 травня 2023 року МОЗ на своєму вебсайті вже оприлюднювало проект наказу про затвердження Порядку. Попередній проект наказу МОЗ Державна регуляторна служба України не погодила з огляду на ряд змістовних та формальних недоліків (Рішення Державної регуляторної служби України № 272 від 26 червня 2023 року).

КЛЮЧОВІ ПОЛОЖЕННЯ

Ключові положення проекту Порядку є досить схожими із попередньо запропонованою редакцією, однак містять ряд змістовних змін. Зокрема, проектом Порядку визначається наступне:

  • нотифікація інформації про косметичну продукцію – дія керівників та уповноважених працівників відповідальних осіб в системі, що засвідчує надання даних про косметичний продукт із внесенням цього косметичного продукту до переліку нотифікованих косметичних продуктів (визначення нотифікації змінено);
  • нотифікація інформації засвідчує відсутність заборонених до використання складових у відповідній косметичній продукції;
  • нотифікація інформації здійснюється з використанням спеціальної електронної інформаційно-комунікаційної системи, власником якої є держава в особі МОЗ, а адміністратором – Державне підприємство «Електронне здоров'я» (замінено формулювання «держатель системи» на «власник системи», а також чітко визначено адміністратора системи);
  • внесення інформації здійснюється керівником та уповноваженими працівниками відповідальних осіб, тобто осіб, що вводять в обіг косметичну продукцію (вилучено поняття «створювач інформації»);
  • перелік даних для нотифікації інформації про однокомпонентну та мультикомпонентну косметичну продукцію відрізняється (перелік вичерпно визначений у розділі 2 Порядку).

Пропонується, щоб проект наказу набрав чинності 3 серпня 2024 року, тобто в день набрання чинності Технічним регламентом.ОБГОВОРЕННЯ

Представники косметичних компаній та будь-які інші зацікавлені особи мають змогу долучитися до обговорення проекту наказу протягом місяця з моменту його оприлюднення.

Пропозиції та зауваження щодо проекту наказу можна надсилати на адресу МОЗ у письмовому або електронному вигляді за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, Фармацевтичне управління МОЗ.
Телефон: (044) 200 0798, e-mail: moz.pharm@moz.gov.ua.

Більш детально ознайомитися з текстом Порядку, запропонованого проекту наказу, можна за посиланням.


З питань введення в обіг на території України косметичної продукції відповідно до вимог Технічного регламенту на косметичну продукцію звертайтесь до радниці Лідії Санжаровської: +380 50 390 2464, sanzharovska@l-a.com.ua.

Будемо раді надати пояснення у разі виникнення додаткових запитань.

262

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї