ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Правовий Альянс провів практичний семінар на тему «Слідчі дії в офісі компаніі.Правила поведінки і алгоритм дій співробітників»

9 жовтня, юридична компанія «Правовий Альянс» провела практичний семінар на тему «Слідчі дії в офісі компанії. Правила поведінки та алгоритм дій співробітників». Семінар провів радник ЮК «Правовий Альянс», адвокат Андрій Грубський.

Він почав з того, що в останнім часом збільшились випадки обшуків в офісах компаній. Як правило, оперативна група з'являється на порозі компанії рано вранці. Тому важливо відразу попередити керівника компанії і викликати адвоката. Слідчий, керівник оперативної групи повинен себе ідентифікувати. Пан Грубський порадив відразу записати ПІБ, звання, підрозділ.

«Якщо слідчий відмовляється показувати посвідчення, потрібно зазначити, що вам важлива не наявність посвідчення, а його зміст. Пам'ятайте, що ніхто в руки вам посвідчення не дасть», - підкреслив спікер. Він звернув увагу, що якщо в офісі знаходяться люди з проблемами здоров'я, вагітні жінки, то краще вивести їх ще до початку обшуку, адже опергрупа працює за принципом «все впускаємо, нікого не випускаємо».

Далі слідчий повинен пред'явити ухвалу суду про проведення обшуку. Потрібно звернути особливу увагу на цю ухвалу, а копію берегти, адже бувають випадки, коли із закінченням обшуку цей документ кудись «губиться». В ухвалі повинні бути вказані не тільки координати судді, а й ініціатор обшуку, фабула справи (кримінальне провадження), також у самому розпорядженні вказується перелік документів, які слідчий вправі шукати і вилучати. «У 99% випадків, слідчий просить вилучити електронні носії інформації. А це фактично вся техніка. Вилучення техніки та документів проходить жорстко. Тому потрібно бути готовим до того, що робота компанії на деякий час паралізується», - звернув увагу Андрій Грубський.

Спікер підкреслив, що потрібно уважно стежити за особами, які проводять обшук і фіксувати всі порушення з боку оперативної групи. В ході обшуку слідчий повинен вести протокол. Керівнику компанії (або іншому «старшому» в компанії) обов'язково потрібно ретельно перевіряти протокол, чи вказані в ньому всі вилучені документи. Як правило, для зауважень у протоколі передбачена всього одна строчка. Однак Андрій Грубське порадив не губитися, а починати записувати зауваження на цій сходинці, а потім продовжити на нових аркушах.

Джерело: Газета "Юридична Практика"

3182

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї