uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Потенційні зміни у формі організації праці - нові пропозиції Мінсоцполітики

25 червня 2019 року на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики було опубліковано проект закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо форм організації праці - дистанційної форми роботи та гнучкого режиму робочого часу. На сьогоднішній день дане питання належним чином не висвітлено у діючому трудовому законодавстві України.

Мінсоціполітики пропонує додати до Кодексу законів про працю України наступне:

  • право дистанційних працівників розподіляти робочий час на свій розсуд, за умови дотримання строків виконання робіт (якщо такий встановлено);
  • непоширення правил внутрішнього трудового розпорядку на дистанційних працівників (якщо інше не передбачено);
  • необхідність дотримання загальних норм тривалості робочого часу;
  • обов’язкову письмову форму для договорів про дистанційну роботу;
  • відсутність необхідності вести облік часу дистанційних працівників (якщо інше не передбачено);
  • обов’язок визначати умови дистанційної роботи в трудовому договорі;
  • можливість погодити змішану форму гнучкого режиму роботи (фіксований час перебування на робочому місці та час, що використовується на розсуд працівника);
  • право роботодавця застосувати до працівників з гнучким режимом роботи загальні правила трудового розпорядку, але не більше ніж на 1 місяць;
  • відсутність обмежень обсягу трудових прав дистанційних працівників та працівників з гнучким режимом роботи;
  • наявність переважного права дистанційної роботи та гнучкого режиму певних соціальних категорій працівників.

Прийняття зазначеного проекту дозволить розширити законну можливість застосування описаних форм організації праці, внаслідок чого можуть бути сформовані і належним чином оформлені нові можливості для зайнятості, а також оптимізовано та врегульовано роботу поза приміщенням роботодавця.

Даний проект закону перебуватиме на обговоренні до 25 липня 2019 року та має бути погоджений з Мінекономрозвитку та Мінфіном. Правовий Альянс буде інформувати Вас про подальшу долю зазначеного документу.

З усіх питань щодо даної теми прохання звертатися до: Ілля Костін, адвокат, партнер ЮК "Правовий Альянс", kostin@l-a.com.ua; Ярослав Фур'яка, юрист ЮК "Правовий льянс", furiaka@l-a.com.ua.

1217

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї