ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Партнери компанії Ілля Костін та Олексій Бежевець прийняли участь у спільному круглому столі АПУ та Благодійного фонду «Коло», присвяченому актуальним питанням надання правової допомоги учасникам АТО

15 грудня 2014 року, Київ. У приміщенні «ЛігаБізнесІнформ» пройшов спільний круглий стіл Асоціації правників України та Благодійного фонду «Коло», присвячений актуальним питанням надання правової допомоги учасникам АТО.

«Мета круглого столу – привернути увагу правників та суспільства в цілому до проблем бійців, які знаходяться в зоні проведення антитерористичної операції та закликати колег долучатися до надання правової допомоги співвітчизникам», - з такими словами звернувся до колег адвокат Олексій Бежевець, директор Благодійного фонду «Коло».

У межах Асоціації правників України діє проект «Правова допомога учасникам АТО», до якого наразі вже долучилися більше 80 правників зі всієї країни. Цей проект був створений з метою надання безоплатної правової допомоги військовослужбовцям та добровольцям, які беруть участь в АТО. Про це розповів адвокат Роман Титикало, який є координатором проекту.

Роман Титикало назвав основні питання, з якими наразі звертаються бійці після повернення із зони АТО. Серед таких питань перше місце займає необхідність отримання статусу учасника бойових дій, з чим, виявляється, є досить великі проблеми. І питання не лише в бюрократичних процедурах, а і в тому, що відповіді органи досить неохоче надають статус учасника бойових дій, в тому числі і для поранених. Про це також зауважив і адвокат Денис Гордеєв, який звернув увагу на незахищеність перед законом добровольців, для яких отримати такий статус самостійно практично неможливо.

Друге місце за кількістю справ займають соціальні та трудові питання: компенсації, можливості покращення житлових умов, питання збереження місця роботи та проблеми, пов’язані з незаконним звільненням. Вистачає також справ, пов’язаних з інвалідністю: дуже важко отримати підтвердження того, що поранення було отримано саме у результаті бойових дій. З такою проблемою стикнувся і адвокат Денис Гордеєв на особистому прикладі.

«На разі близько 50% мого часу займають саме справи, пов’язані з наданням правової допомоги учасникам АТО. І кількість цих справ буде значно збільшуватись. І ні суспільство, ні правоохоронні органи, ні самі бійці не готові до вирішення цих проблем ефективно і у стислі строки», - зауважив адвокат Ілля Костін.

Ще одна категорія справ, про яку не можливо не говорити – це питання кримінальної відповідальності бійців, які можуть бути притягнуті до відповідальності як за звинуваченнями у дезертирстві та з підозрою у вчиненні злочинів, так і після повернення – за агресивну поведінку у суспільстві.

Саме цей аспект викриває наступний пласт роботи, пов'язаний із наданням психологічної допомоги бійцям після повернення до мирного життя. На це особливий наголос робила незалежний бізнес-консультант, волонтер БФ «Коло» Ірина Нікітіна.

«Війна - це травма для кожного. Тому кожен боєць, потребує не лише юридичної допомоги, але й психологічної. У нашому суспільстві, на жаль не прийнято звертатися за допомогою до психолога, але це просто необхідно», - наголосила вона. Також експерт порадила і юристам не забувати про себе: «Постійно контактуючи з людьми з підвищеним емоційним фоном, треба потурбуватися і про свій стан і убезпечити проти професійного вигорання». Для цього, за словами, Ірини Нікітіної, у межах БФ «Коло» щотижня проходять безкоштовні консультації для юристів.

Джерело: http://uba.ua/

3337

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї