
Партнери компанії Ілля Костін та Олексій Бежевець прийняли участь у спільному круглому столі АПУ та Благодійного фонду «Коло», присвяченому актуальним питанням надання правової допомоги учасникам АТО
15 грудня 2014 року, Київ. У приміщенні «ЛігаБізнесІнформ» пройшов спільний круглий стіл Асоціації правників України та Благодійного фонду «Коло», присвячений актуальним питанням надання правової допомоги учасникам АТО.
«Мета круглого столу – привернути увагу правників та суспільства в цілому до проблем бійців, які знаходяться в зоні проведення антитерористичної операції та закликати колег долучатися до надання правової допомоги співвітчизникам», - з такими словами звернувся до колег адвокат Олексій Бежевець, директор Благодійного фонду «Коло».
У межах Асоціації правників України діє проект «Правова допомога учасникам АТО», до якого наразі вже долучилися більше 80 правників зі всієї країни. Цей проект був створений з метою надання безоплатної правової допомоги військовослужбовцям та добровольцям, які беруть участь в АТО. Про це розповів адвокат Роман Титикало, який є координатором проекту.
Роман Титикало назвав основні питання, з якими наразі звертаються бійці після повернення із зони АТО. Серед таких питань перше місце займає необхідність отримання статусу учасника бойових дій, з чим, виявляється, є досить великі проблеми. І питання не лише в бюрократичних процедурах, а і в тому, що відповіді органи досить неохоче надають статус учасника бойових дій, в тому числі і для поранених. Про це також зауважив і адвокат Денис Гордеєв, який звернув увагу на незахищеність перед законом добровольців, для яких отримати такий статус самостійно практично неможливо.
Друге місце за кількістю справ займають соціальні та трудові питання: компенсації, можливості покращення житлових умов, питання збереження місця роботи та проблеми, пов’язані з незаконним звільненням. Вистачає також справ, пов’язаних з інвалідністю: дуже важко отримати підтвердження того, що поранення було отримано саме у результаті бойових дій. З такою проблемою стикнувся і адвокат Денис Гордеєв на особистому прикладі.
«На разі близько 50% мого часу займають саме справи, пов’язані з наданням правової допомоги учасникам АТО. І кількість цих справ буде значно збільшуватись. І ні суспільство, ні правоохоронні органи, ні самі бійці не готові до вирішення цих проблем ефективно і у стислі строки», - зауважив адвокат Ілля Костін.
Ще одна категорія справ, про яку не можливо не говорити – це питання кримінальної відповідальності бійців, які можуть бути притягнуті до відповідальності як за звинуваченнями у дезертирстві та з підозрою у вчиненні злочинів, так і після повернення – за агресивну поведінку у суспільстві.
Саме цей аспект викриває наступний пласт роботи, пов'язаний із наданням психологічної допомоги бійцям після повернення до мирного життя. На це особливий наголос робила незалежний бізнес-консультант, волонтер БФ «Коло» Ірина Нікітіна.
«Війна - це травма для кожного. Тому кожен боєць, потребує не лише юридичної допомоги, але й психологічної. У нашому суспільстві, на жаль не прийнято звертатися за допомогою до психолога, але це просто необхідно», - наголосила вона. Також експерт порадила і юристам не забувати про себе: «Постійно контактуючи з людьми з підвищеним емоційним фоном, треба потурбуватися і про свій стан і убезпечити проти професійного вигорання». Для цього, за словами, Ірини Нікітіної, у межах БФ «Коло» щотижня проходять безкоштовні консультації для юристів.
Джерело: http://uba.ua/