ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

У зв’язку із запровадженням карантину на території України з 12 березня по 3 квітня 2020 року для запобігання поширення COVID-19, пропонуємо керівникам з персоналу ознайомитись з особливостями реалізації трудових прав в зазначений період.

Право на відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину.

Така відпустка може надаватися одному з батьків або ж іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, усиновлювачам, опікунам за умови надання заяви про надання відпустки, копії свідоцтва та підтвердження зупинення навчального процесу. За результатом розгляду зазначених документів роботодавцем видається відповідний наказ.

Крім цього, не слід забувати, що працівник, за домовленістю з роботодавцем, може взяти щорічну оплачувану відпустку на період карантину, а соціальні категорії працівників (особи, що мають двоє і більше дітей до 15 років, дитину з інвалідністю, одинокі та інші) — додаткову щорічну оплачувану відпустку тривалістю 10 днів.

Особи, які захворіли під час карантину, мають право на допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати.

Роботодавцям не слід забувати про можливість дистанційної роботи. Переважне право на роботи з дому мають жінки з дітьми віком до 15 років, особи з інвалідністю та особи пенсійного віку. Однак застосування дистанційного режиму роботи можливо також і для інших працівників. Нагадуємо, що навіть тимчасова робота з дому є зміною умов праці й має бути погоджена з працівником.

Також роботодавець може встановити неповний робочий час для працівників для мінімізації ризиків перебування останніх у масовому скупченні людей, наприклад під час дороги на або з роботи. Такі зміни у графіку роботи мають бути погоджені з працівником як і дистанційна робота.

Звертаємо увагу, що відсутність працівника на роботі понад 3 години не слід одразу вважати прогулом. Так, через карантинні заходи працівником надалі може бути підтверджена поважність причин відсутності на роботі, зокрема якщо вони стосуються необхідності проходження медичного огляду або догляду за близькими. Крім цього, особи, які захворіли або мали контакт з хворими, підлягають обов'язковому медичному нагляду і карантину, що безумовно впливає на організацію їх роботи. За рекомендаціями ВООЗ за такими особами, а також тими, хто нещодавно повернувся з країн, де поширився вірус COVID-19, має встановлюватись медичне спостереження.

Ці фактори мають бути враховані роботодавцем при направленні працівника у відрядження за кордон, зокрема до країн, які обмежують своє транспортне сполучення та перетинання кордону. Так, за наявності непередбачуваних обставин, вимушена затримка у відрядженні працівника має бути відшкодована роботодавцем як фактичні витрати за наявності документів, що підтверджують об’єктивні причини затримки у відповідності до КЗпП та Інструкції №59 від 13.03.1998 р.

Необхідно врахувати, що у відповідності до Розпорядження Кабінету Міністрів від 14.03.2020 р. №287-р з 16 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року в’їзд в Україну іноземцям тимчасово заборонено, крім тих, що мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, є подружжям і дітьми громадян України. В’їзд в Україну окремих категорій іноземців здійснюється за погодженням з Міністерством закордонних справ.

Після закінчення тимчасових заходів в'їзд до України іноземних громадян та громадян України, а також транспортних засобів з країн, де зареєстровано вірус COVID-19, може бути додатково обмежений.

Роботодавці повинні мати на увазі, що на них покладено обов’язок проводити протиепідемічні заходи, наприклад, забезпечувати працівників засобами особистої гігієни, антисептичними засобами, інформувати про способи профілактики захворювань. Зі своєї сторони працівник повинен дбати про власне здоров’я та здоров’я оточуючих. У випадку виявлення первинних ознак захворювання або наявності інформації про попередній контакт такого працівника з хворими, рекомендується негайно направити таку особу для медичного огляду для встановлення відповідного діагнозу. У випадку ухилення працівника від обов’язкового медичного огляду, його може бути відсторонено від роботи.

Ми усвідомлюємо соціальну відповідальність бізнесу перед суспільством, тому якщо ви маєте додаткові запитання щодо організації робочого процесу під час карантину, можете звернутись до компанії «Правовий Альянс» на електрону пошту kostin@l-a.com.ua або furiaka@l-a.com.ua для отримання безкоштовних відповідей на ваші запитання.

1702

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї