ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Нова хвиля мобілізації: порядок дій для підприємства

20 січня 2015 року набув чинності Закон України № 113-VIII 15 січня 2015 року, яким затверджено Указ Президента України «Про часткову мобілізацію».

У зв’язки з чим пропонуємо порядок дій для підприємств під час призову працівників на військову службу та військові збори:

  1. організація та ведення персонального обліку призовників і військовозобов’язаних працівників. Вимоги та порядок встановлені Законом України від 25 березня 1992 р. № 2232-ХІІ «Про військовий обов'язок і військову службу», Положенням про військовий облік військовозобов'язаних і призовників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 1994 р. № 377, Інструкцією з організації ведення військового обліку військовозобов'язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах, затвердженої наказом Міністра оборони України від 15.12.2010 р. № 660. При прийнятті на роботу від працівника необхідну отримати документи для ведення військового обліку;
  2. ведення реєстру працівників, які підлягають призову на військову службу та військові збори, та ведення реєстру працівників, які не підлягають призову на військову службу та військові збори;
  3. визначення можливостей для бронювання певних працівників та вжиття відповідних заходів щодо цього (Інструкція щодо бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та воєнного часу, додаток до наказу Міністра оборони України від 15.10.1996 р. № 290);
  4. розробка інструкції, в якій визначити порядок дій при отриманні працівником повістки (для підприємства та працівника) з метою належного оформлення документів, передачі повноважень, справ та матеріальних цінностей;
  5. отримання повістки від працівника. Документальне оформлення відсутності мобілізованого працівника та здійснення відповідних виплат працівнику;
  6. ведення реєстру мобілізованих працівників;
  7. по завершенню військової служби або військових зборів отримання від мобілізованого працівника військового квитка, де вказана мета і строк призову. Здійснення відповідного документального оформлення повернення працівника до свої трудових обов’язків.

На даний час чинним законодавством України не врегульовані питання оподаткування середнього заробітку, який виплачується мобілізованим працівникам, та порядок компенсацій підприємству витрат на виплату середнього заробітку мобілізованим працівникам за рахунок коштів Державного бюджету України.

З будь-яких питань, пов'язаних з цим релізом, або за безкоштовними консультаціями щодо вказаного приводу, будь ласка, звертайтеся до партнера Іллі Костіна (kostin@l-a.com.ua).
Джерело:http://www.l-a.com.ua/ukr/news/2066/

4233

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї