uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Нещодавні законодавчі зміни, спрямовані на зміцнення практики виписування рецептів лікарями

ПРОЄКТ «БЕЗПЕЧНІ, ДОСТУПНІ ТА ЕФЕКТИВНІ ЛІКИ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ» (SAFEMed)

ЩОМІСЯЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ НОВИН - ЛИСТОПАД 2023


17 жовтня МОЗ були затверджені нормативні зміни, розроблені за підтримки партнера SAFEMed ЮФ «Правовий Альянс», згідно з якими в паперових та е-рецептах вказується міжнародна непатентована назва (МНН) лікарських засобів із обов'язковим зазначенням форми випуску та дози. Ці нововведення покликані розширити використання генеричних лікарських засобів, що мають таку ж якість, але нижчу вартість, таким чином підвищуючи доступність лікарських засобів для населення України. Наказом МОЗ від 17 жовтня 2023 року No 1806 внесені зміни до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і медичні вироби, затверджені наказом МОЗ України від 19.07.2005 р. No360. Змінами передбачається, що із початком нового року паперові та е-рецепти будуть виписуватися за торговельною назвою лікарського засобу виключно у випадках, коли:

  • лікарський засіб не має МНН та містить у своєму складі більше чотирьох діючих речовин;
  • лікарський засіб належить до лікарських засобів біологічного походження або подібних біологічних лікарських засобів (біосимілярів).

Такі зміни відбулися внаслідок рекомендацій Антимонопольного комітету України посилити вимоги щодо можливості зазначення медичними працівниками торговельних назв лікарських засобів у рецептах з урахуванням міжнародного досвіду. Також, відповідно до змін, відтепер для всіх пацієнтів, крім осіб з розладами психіки та поведінки, рецепти на лікарські засоби для надання паліативної допомоги, що реімбурсуються, виписуються сімейними лікарями. Для осіб з розладами психіки та поведінки рецепти на зазначені лікарські засоби виписуються виключно лікарями за спеціальностями «Психіатрія», «Дитяча психіатрія» та «Наркологія».


688

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї