ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Наступний крок законодавця щодо мінімізації негативних наслідків карантину

30 березня 2020 року Верховною Радою України було прийнято законопроект №3275 для забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019).

Даним законом вносяться зміни до трудового, процесуального, податкового та іншого законодавства.

1. Вводиться гнучкий режим робочого часу та дистанційна (надомна) робота

Використання гнучкого режиму допускається за умови дотримання норми тривалості робочого часу та не може впливати на зміну в нормуванні, оплаті праці та на обсяг трудових прав працівників.

Гнучкий режим робочого часу може передбачати:

  • фіксований час, коли працівник присутній на робочому місці;
  • змінний час, коли працівник самостійно визначає періоди роботи;
  • час перерви для відпочинку і харчування.

При дистанційній (надомній) роботі працівники мають право самостійно розподіляти свій робочий час. За загальним правилом такі режими встановлюються за погодженням між працівником і роботодавцем на визначений строк або безстроково в будь-який момент шляхом укладення договору або додатку. Проте, на час карантину та загроз іншого характеру умова про дистанційну (надомну) роботу та гнучкий режим робочого часу може встановлюватися у наказі (розпорядженні) роботодавця без обов’язкового укладення договору про дистанційну (надомну) роботу.

Для того, щоб дізнатись, як правильно організувати дистанційну роботу працівників та гнучкий графік роботи звертайтесь до Правового Альянсу електронною поштою kostin@l-a.com.ua або furiaka@l-a.com.ua для отримання консультацій.

2. Змінюється порядок оплати праці під час простою в карантин

Час простою на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

3. Зміни у процесуальних строках та строках позовної давності

Законом передбачено продовження процесуальних строків на період дії карантину для здійснення окремих дій в судах, наприклад зміна позовних вимог, подання доказів, оскарження судових рішень. Однак також продовжуються строки розгляду справ, що може негативно позначитись на швидкості захисту порушених прав та їх відновлення, зокрема коли від швидкості розгляду справи залежить можливість виконання рішення суду.

Аналогічно продовжуються строки позовної давності на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, в рамках цивільного, господарського, трудового та сімейного законодавства.

4. Доплати лікарям, які беруть участь у боротьбі з COVID-19

Встановлюються доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19), у розмірі до 300 відсотків заробітної плати на період таких заходів.

5. Призупинення розгляду скарг податковою

На період до 31 травня 2020 року зупиняється перебіг строків розгляду скарг в частині процедури адміністративного оскарження, які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року.

6. Збільшено ліміти доходів осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування

Для суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування будуть застосовуватись наступні ліміти:

  • 1 група - 1 000 000 грн.
  • 2 група - 5 000 000 грн.
  • 3 група - 7 000 000 грн.

Законом також вводяться додаткові соціальні гарантії захисту населення, яке втратило роботу у зв’язку з карантином.

Правовий Альянс буде і надалі відслідковувати законодавчі ініціативи щодо мінімізації наслідків дії карантину та терміново повідомляти про їх прийняття. У випадку наявності запитань, щодо описаних тут змін, будемо раді надати необхідні консультації.


1091

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї