ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Маркетинг фармкомпаній в умовах пандемії

Впроваджений карантин породив масу обмежень, що впливають на реалізацію маркетингових планів фармацевтичних компаній. В першу чергу ми говоримо про контакти фармацевтичних компаній із спеціалістами в сфері охорони здоров'я. Наприклад, наразі усі групові заходи з медичної тематики можуть проводитись виключно онлайн.

Окрім того, значна кількість компаній (включно з фармацевтичними) працює дистанційно, в результаті чого виникають питання щодо правильної організації таких заходів онлайн, а також щодо здійснення дистанційної комунікації з лікарями (наприклад, заміна візитів представників компаній до лікарів на дистанційне спілкування).

Як ми бачимо, у таких ситуаціях найбільш проблемними є наступні аспекти взаємодії:

  • Правильне оформлення дистанційного отримання згоди на обробку персональних даних.
  • Правильне оформлення документів, як пов’язаних із взаємодією з лікарями, так і тих, що спрямовані на організацію заходів (наприклад, яким чином дистанційно укласти з лікарем договір про надання послуг з проведення онлайн лекції або договори, необхідні для організації онлайн заходів).
  • Дотримання вимог чинного законодавства при проведенні заходів з медичної тематики, на яких розповсюджуватиметься інформація щодо рецептурних лікарських засобів (наприклад, щодо дотримання критерію про проведення заходу виключно для лікарів).
  • Правильність формулювань у діловому листуванні (в тому числі, електронною поштою) з лікарями, з метою уникнення будь-яких ризиків визнання листування таким, що суперечить чинному законодавству України в сфері охорони здоров’я та протидії корупції, або етичним кодексам поведінки.

Також глобальною тенденцією є надання благодійної допомоги закладам охорони здоров'я та лікарям для боротьби з пандемією COVID-19. Як міжнародні компанії, так і український бізнес щодня виділяє кошти або закуповує необхідні товари на ці цілі. Як наслідок, все більш актуальним стає питання щодо правильного оформлення надання благодійної допомоги в умовах пандемії (особливо це стосується надання благодійної допомоги у вигляді лікарських засобів та виробів медичного призначення).

Неправильне оформлення документів щодо взаємодії з лікарями, надання благодійної допомоги, та загалом щодо надання послуг може мати негативні наслідки для компанії, як пов’язані з порушенням норм законодавства України в сфері охорони здоров’я та протидії корупції, так і у сфері оподаткування.

Усі підняті питання мають правові та перевірені практикою шляхи вирішення. Ми готові допомогти Вам вирішити Ваші задачі та достойно відреагувати на нові «карантинні» виклики для бізнесу.

З усіх нагальних питань правової адаптації маркетингових заходів до «карантинної» ситуації будь-ласка звертайтеся до партнера Правового Альянсу Олексія Бежевця: bezhevets@l-a.com.ua

1634

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї