ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Карантинні обмеження київської влади

Найбільша концентрація людей, бізнесу та, відповідно, клієнтів Юридичної компанії "Правовий Альянс" знаходиться у Києві, тому ми вирішили надати короткий огляд та рекомендації щодо тимчасових правил та порядку пересування територією Києва, а також торкнутись інших питань, з якими можуть зіштовхнутися як роботодавці, так і працівники в процесі роботи під час карантину.

Велика кількість нормативно-правових актів наразі приймається в екстреному режимі, а тому не вирізняється особливою якістю, змістовністю та узгодженістю з іншими актами законодавства. Всі ці наслідки ми будемо розбирати ще довгий час, але вже зараз команда Правового Альянсу працює над мінімізацією складнощів для своїх клієнтів.

Розпорядженням Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 25.03.2020 року №2 та Протоколом від 21.03.2020 р. Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій №16 були введені обмеження з метою недопущення розповсюдження COVID-19.

Внаслідок запровадження надзвичайної ситуації, пов’язаної з епідемічним спалахом небезпечних інфекційних хвороб було встановлено:

1. СПЕЦІАЛЬНІ УМОВИ В’ЇЗДУ ДО КИЄВА ТА ПЕРЕСУВАННЯ МІСТОМ, ЯКІ ВКЛЮЧАЮТЬ:

 • заборону на перевезення пасажирів автомобільним транспортом, крім легкового транспорту та службового перевезення, в межах приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення;
 • можливість використання громадського транспорту виключно працівниками, які забезпечують життєдіяльність міста Києва;
 • обов’язковість в’їзду до міста виключно через пропускні пункти з проходженням термометрії;
 • заборону в’їзду громадян до міста з ознаками гострих респіраторних захворювань;
 • необхідність надання відомостей про місце перебування, контактне коло осіб, згоду на проходження протиепідемічних (профілактичних) заходів при в’їзді до Києва, якщо такі особи нещодавно повернулись з країн, де зареєстровані випадки COVID-19;
 • обмежено пересування населення виключно крайньою потребою (професійна діяльність, поїздка до/з роботи, придбання товарів щоденної потреби, з метою отримання медичних послуг, супровід осіб з інвалідністю);
 • заборонено проведення заходів з кількістю осіб більше 10.

2. УМОВИ ЗДІЙСНЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ДОСТУПУ ОРГАНІВ ВЛАДИ ТА КОРИСТУВАННЯ ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИМИ МІСЦЯМИ, ЯКІ ВКЛЮЧАЮТЬ:

 • заборону допуску відвідувачів до приміщень без засобів захисту (масок);
 • обов’язок забезпечення дистанції між відвідувачами не менше 1 метру;
 • заборону допуску відвідувачів, у разі перевищення розрахунку 1 особа на 10 кв. метрів;
 • заборону продажу незахищених товарів (продаж виключно в упаковці);
 • необхідність забезпечення працівників засобами індивідуального захисту;
 • обмежено доступ до центрів надання адміністративних послуг та органів влади;
 • скасовано особистий прийом громадян, а нарадчі та колегіальні заходи переведено в телефонний режим або режим відеоконференцій;
 • заборонено користування дитячими та спортивними майданчиками;
 • порядок проведення протиепідемічних та профілактичних заходів в суб’єктах, що не можуть перейти на дистанційну роботу, зокрема: організація службового перевезення, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту (маски, антисептик) та дистанції мінімум в 1 метр, проводити дезінфекційні заходи та заходи термометрії.

Таким чином, з урахуванням зазначених обмежень, роботодавцю доречно організувати переведення працівників на дистанційну роботу. Про таку можливість переведення без зміни істотних умов праці ми писали у новині "Наступний крок законодавця щодо мінімізації негативних наслідків карантину".

У разі відсутності можливості організації дистанційної роботи, роботодавцю слід організувати робочий процес з урахуванням встановлених вище обмежень, зокрема, проінформувати працівників про порядок здійснення профілактичних заходів, вхідного санітарного контролю, надати необхідні засоби індивідуального захисту, про необхідність дотримання обмежень щодо кількості осіб у закритому приміщенні, необхідності проведення дезінфекції, а також про причини та підстави для ізоляції працівника, відмови у допуску особи до роботи та умови інформування чи направлення особи до лікарні. Для відвідувачів роботодавцю слід забезпечити можливість використання антисептиків.

Звертаємо Вашу увагу, що здійснення госпіталізації осіб хворих на коронавірус відбувається за рішенням відповідного лікаря та добровільної згоди пацієнта, примусова госпіталізація таких осіб є незаконною (більш детально у новині "Чи можна вважати законною примусову госпіталізацію хворих на COVID-19 в умовах надзвичайної ситуації").

За порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм ст. 44-3 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу:

 • на громадян у розмірі від 17 000 до 34 000 гривень;
 • на посадових осіб від 34 000 до 170 000 гривень.

Законодавцем також встановлено кримінальну відповідальність (ст. 325 КК України) у вигляді:

 • штрафу у розмірі від 17 000 до 51 000 гривень або арешту на строк до 6 місяців, або обмеження/позбавлення волі на строк до 3 років – за порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань;
 • позбавлення волі на строк від 5 до 8 років - якщо вказані вище дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки.

Звертайтеся до Правового Альянсу електронною поштою office@l-a.com.ua за більш детальною інформацією щодо:

 • правильної організації дистанційної роботи та дотриманням вимог обмежувальних заходів під час карантину;
 • повноважень осіб на перевірку дотримання карантину, щодо наявності повноважень та передумов для притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності.
1198

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї