АМКУ оприлюднив черговий Огляд практики Верховного суду у спорах пов’язаних із захистом економічної конкуренції – що цікавого?
В Огляді-2022 досліджено практику у справах щодо:
- монопольного домінуючого становища на ринку та зловживання таким становищем;
- антиконкурентних узгоджених дій;
- недобросовісної конкуренції;
- порушень, пов’язаних із запитуванням інформації чи проведенням перевірок, оскарженням розпоряджень, рекомендацій або дій органів Комітету.
Загалом цьогоріч спостерігається особлива прискіпливість АМКУ до так званих «інформаційних» порушень, тобто ненадання інформації на вимогу Комітету. Як наслідок, отримуємо нові й нові рекорди по сумах штрафів:
2 червня 2023 року компанія, яка здійснює діяльність у сфері газопостачання, отримала штраф більш ніж 36 млн грн за подання інформації в неповному обсязі.
Так, відповідно до Постанови ВС від 16.06.2022 у справі No 910/18734/20 зазначено, що ЗУ «Про Антимонопольний комітет України» та інші нормативно-правові акти не містять положень про право суб'єктів господарювання на відмову від виконання вимоги уповноваженої особи Комітету щодо подання інформації, необхідної для реалізації завдань, покладених на Комітет.
Зверніть увагу, що підготовка відповідей на вимоги АМКУ потребує особливої ретельності та досвіду, оскільки неподання інформації або подання некоректної відповіді може дорого коштувати.
У свою чергу, юристи Правового Альянсу в межах конкурентної практики неодноразово успішно супроводжували, готували та подавали відповіді на вимоги Комітету.
З Оглядом-2022 детальніше можна ознайомитись за посиланням.
--
У разі виникнення питань з антимонопольного та конкурентного права, будь ласка, звертайтесь до партнера Андрія Горбатенка, gorbatenko@l-a.com.ua