uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

АМКУ оприлюднив черговий Огляд практики Верховного суду у спорах пов’язаних із захистом економічної конкуренції – що цікавого?

В Огляді-2022 досліджено практику у справах щодо:

  • монопольного домінуючого становища на ринку та зловживання таким становищем;
  • антиконкурентних узгоджених дій;
  • недобросовісної конкуренції;
  • порушень, пов’язаних із запитуванням інформації чи проведенням перевірок, оскарженням розпоряджень, рекомендацій або дій органів Комітету.

Загалом цьогоріч спостерігається особлива прискіпливість АМКУ до так званих «інформаційних» порушень, тобто ненадання інформації на вимогу Комітету. Як наслідок, отримуємо нові й нові рекорди по сумах штрафів:

2 червня 2023 року компанія, яка здійснює діяльність у сфері газопостачання, отримала штраф більш ніж 36 млн грн за подання інформації в неповному обсязі.

Так, відповідно до Постанови ВС від 16.06.2022 у справі No 910/18734/20 зазначено, що ЗУ «Про Антимонопольний комітет України» та інші нормативно-правові акти не містять положень про право суб'єктів господарювання на відмову від виконання вимоги уповноваженої особи Комітету щодо подання інформації, необхідної для реалізації завдань, покладених на Комітет.

Зверніть увагу, що підготовка відповідей на вимоги АМКУ потребує особливої ретельності та досвіду, оскільки неподання інформації або подання некоректної відповіді може дорого коштувати.

У свою чергу, юристи Правового Альянсу в межах конкурентної практики неодноразово успішно супроводжували, готували та подавали відповіді на вимоги Комітету.

З Оглядом-2022 детальніше можна ознайомитись за посиланням.


--

У разі виникнення питань з антимонопольного та конкурентного права, будь ласка, звертайтесь до партнера Андрія Горбатенка, gorbatenko@l-a.com.ua

1013

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї