uk ru
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Алгоритм отримання підприємствами, установами та організаціями спеціальних квитків працівникам для проїзду в міському транспорті Києва на час карантину

У світлі останніх подій до ЮК “Правовий Альянс” від клієнтів та партнерів надходять звернення щодо роз'яснень відносно порядку отримання спеціальних квитків для працівників, у зв'язку з чим надаємо наші рекомендації.

Марина Мкртичева, юрист ЮК “Правовий Альянс”

Так, з 12.03.2020 до 03.04.2020 року на всій території України встановлено карантин (постанова КМУ №211 від 11.03.2020 р., постанова КМУ №239 від 25.03.2020).

Також на всій території України було встановлено режим надзвичайної ситуації до 24.04.2020 року.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами та доповненнями) встановлено обмеження щодо пересування громадським транспортом.

Відповідно до тексту останніх змін до постанови КМУ від 11.03.2020 року №211, згідно постанови КМУ від 02.04.2020 р. №255, з 06.04.2020 року та до 24.04.2020 р. на всій території України було посилено обмеження, заборонено перевезення пасажирів метрополітенами, залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення, регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі.

Згідно тексту цієї ж постанови дозволено пересування в міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах тільки певним категоріям громадян, а саме для працівників закладів та установ незалежно від форми власності, які:

 • забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг;
 • енергозабезпечення, водозабезпечення, зв’язок та комунікації;
 • фінансові та банківські послуги;
 • функціонування інфраструктури транспортного забезпечення;
 • сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту;
 • об’єктів критичної інфраструктури, які мають безперервний промисловий цикл,

за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту (респіраторами або захисними масками) в межах кількості місць для сидіння, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Відповідно до Протоколу № 16 від 21.03.2020 Постійної комісії ТЕБ та НС “Про запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, та введення додаткових обмежувальних заходів на території міста Києва” на виконання постанов КМУ №211 від 11.03.2020 р., доручено:

 • Департаменту охорони здоров’я, Департаменту житлово-комунальної інфраструктури, Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, Управлінню з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
 • районним в місті Києві державним адміністраціям, органам державної влади, місцевого самоврядування,

які за зверненнями керівників підприємств, установ, організацій, які забезпечують життєдіяльність країни та міста Києва, зобов'язані надати Департаменту транспортної інфраструктур виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) пропозиції щодо необхідної кількості спеціальних квитків для перевезення у міському наземному транспорті (трамвай, тролейбус, автобус) працівників зазначених підприємств, установ, організацій.

Безпосередньо Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради забезпечує виготовлення та видачу підприємствам, установам, організаціям, які забезпечують життєдіяльність міста Києва, спеціального квитка для перевезення їх працівників у міському наземному транспорті (трамвай, тролейбус, автобус), що також зафіксовано у протоколі №18 від 25.03.2020 року.

Таким чином, для забезпечення працівників спеціальними квитками суб’єкт господарювання, за його місцезнаходженням, має звернутися із зверненням, викладеному на офіційному бланку, до відповідного виконавчого органу КМР (КМДА) чи районної в місті Києві державної адміністрації на поштову чи електронну адресу (у разі направлення електронною поштою, рекомендуємо направити примірник на поштову адресу), в якому зазначити:

 • повне найменування (для юридичних осіб), місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи, засоби зв’язку;
 • викласти суть порушеного питання — отримання спеціальних квитків для перевезення у міському наземному транспорті, вказати їх кількість;
 • обгрунтувати необхідність забезпечення працівників спеціальними квитками у визначеній кількості з посиланням на приналежність об'єкта господарювання до переліку суб'єктів, які забезпечують життєдіяльність міста Києва;
 • документи на підтвердження відомостей, викладених в зверненні (рекомендовано);
 • кінцеву вимогу з проханням проінформувати підписанта про результати розгляду звернення та прийняте рішення.

Письмове звернення повинно бути підписано керівником суб'єкта господарювання із зазначенням дати. Тому, рекомендуємо додати до звернення документи, що підтверджують повноваження на його підписання.

Також рекомендуємо в копію звернення додати Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Терміни розгляду відповідних звернень не визначені нормативно-правовими актами, але на практиці їх розгляд здійснюється орієнтовно протягом одного тижня.

Варто зауважити, що для проїзду визначеної категорії осіб у громадському транспорті вимагається наявність не лише спеціальних квитків, а й посвідчення особи та засобів індивідуального захисту, що необхідно довести до відома працівників.

Дозволяється пересування службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами, за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції, а також за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Також наразі немає жодних обмежень на пересування містом особистим транспортом, таксі.

Кількість спеціальних квитків обмежена.

З розкладом руху транспорту можна ознайомитися тут.

Контактні засоби зв'язку уповноважених осіб профільних департаментів або управлінь КМДА, або РДА за місцем розташування підприємств тут.

2438

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї