uk
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

2D-кодування ліків: з 2026 р. поблістерно відпускати деякі ліки буде неможливо

Аптека.ua, 15.02.2024

У межах аналітичного форуму «Фармапогляд–2024», який наразі проходить у Києві, Дмитро Алешко, керуючий партнер компанії Legal Alliance, ознайомив учасників форуму з етапами впровадження національної системи верифікації лікарських засобів.

У 2023 р. підписано меморандум про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України та відповідними стейкхолдерами щодо взяття на себе кожною стороною зобов’язань на шляху створення системи верифікації лікарських засобів (далі — система верифікації). Зокрема, МОЗ взяло на себе зобов’язання щодо створення необхідної нормативно-правової бази, а асоціації вітчизняних та іноземних виробників — національної організації з верифікації лікарських засобів після ухвалення відповідної нормативної бази.

У минулому році доопрацьовано проєкт постанови Кабінету міністрів України (КМУ) «Деякі питання безпеки та верифікації лікарських засобів», яким пропонується затвердити:

  • Положення про національну систему з верифікації препаратів, в якому закладено основні засади для створення та функціонування української національної організації із верифікації лікарських засобів;
  • Порядок нанесення засобів безпеки на упаковку лікарського засобу, який визначає технічні та інші вимоги до таких засобів безпеки.

Стосовно етапів впровадження системи верифікації Д. Алешко звернув увагу, що з 1 січня 2024 р. до 1 січня 2026 р. для виробників нічого не змінюється і вони здійснюють свою діяльність згідно з чинним регулюванням обігу ліків. Єдине, що в цей період має бути створена українська національна організація із верифікації лікарських засобів та сама система верифікації.

З 1 січня 2026 р. на добровільних засадах можна буде застосовувати засоби безпеки на упаковках препаратів. При цьому доповідач звернув увагу, що в більшості європейських країн, які запровадили систему верифікації, заборонено відкривати вторинну упаковку препарату. Тому з 1 січня 2026 р. відпускати ліки, які підлягатимуть верифікації, поблістерно вже не можна буде.

З 1 січня 2028 р. почне діяти обов’язкова вимога щодо застосування заходів безпеки на упаковках лікарських засобів, і рецептурні препарати без таких засобів не зможуть бути в обігу на території України.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

437

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї