uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Нормотворча діяльність

Юристи Правового Альянсу беруть участь в підготовці проєктів нормативно-правових актів (НПА), включаючи Закони України, постанови Кабінету Міністрів України, накази Міністерства охорони здоров'я України, в рамках технічної підтримки Уряду України з боку міжнародних організацій.

Маючи значний досвід з підготовки нормативно-правових актів, Правовий Альянс надає консультації щодо їх супроводу та погодження в центральних органах виконавчої влади. Експертиза наших юристів підтверджена у таких питаннях, як публічні закупівлі, реімбурсація, оцінка медичних технологій (ОМТ), договори керованого доступу (ДКД), ціноутворення на лікарські засоби.

Юристи фірми співпрацюють з міжнародними організаціями, які займаються питаннями охорони здоров'я, такими як ВООЗ, ПРООН, USAID, а також фондами та компаніями, які є виконавцями міжнародних проектів і проектів міжнародної технічної допомоги, та регулярно долучаються до реалізації таких проєктів в Україні на закордоном як учасники або керівники юридичної групи.ПОСЛУГИ

Експерти Правового Альянсу здійснюють комплексну підготовку проєктів нормативно-правових актів в сфері охорони здоров'я. Зокрема:

 • Правова експертиза чинних нормативно-правових актів
 • Підготовка проєктів нормативно-правових актів разом із супровідними документами
 • Юридична підтримка під час погодження проєктів в центральних органах виконавчої влади
 • Участь у консультаціях із стейк-холдерами під час громадського обговорення проєктів
 • Формування рекомендацій за результатами імплементації ініціатив, запроваджених нормативно-правовими актами

РЕПРЕЗЕНТАТИВНІ ПРОЄКТИ

Проєкти, нещодавно реалізовані юристами Правового Альянсу, включають:

 • Участь у розробці проєкту нового Закону України «Про лікарські засоби» №2469-IX від 28.07.2022 р. За основу законопроєкту взято провідні європейські практики регулювання обігу лікарських засобів, зокрема передбачені Директивою ЄС 2001/83, Регламентами ЄС 1394/2007, 536/2014, 141/2000, 726/2004. Такі розділи проєкту закону, як Національна система верифікації лікарських засобів, Національний перелік основних лікарських засобів, біоеквівалентність, застосування eCTD формату, розроблялися за активної участі спеціалістів Правового Альянсу.
 • Юридичний супровід міжнародного проєкту технічної допомоги для підвищення прозорості фармацевтичної системи України. У співпраці з Міністерством охорони здоров’я України та Національною службою здоров’я України розроблено проєкти нормативно-правових актів, направлених на запуск електронних рецептів на лікарські засоби.
 • Підготовка пакету документів з метою запровадження та функціонування Національного переліку основних лікарських засобів, відповідно до базового переліку ВООЗ. Розроблено і затверджено близько 20 нормативно-правових актів.
 • Вперше в історії України розроблені та затверджені нормативно-правові акти щодо імплементації оцінки медичних технологій, що є передовою світовою практикою у сфері охорони здоров’я.
 • Участь в розробці проєктів нормативно-правових актів щодо розвитку та впровадження системи реімбурсації інсулінів в Україні.
 • Керуючий партнер Дмитро Алешко та радник Олександр Бондар виступили консультантами ПРООН в Україні в напрямку юридичної підготовки нормативно-правових актів у сфері публічних закупівель лікарських засобів і медичних виробів МОЗ України із залученням міжнародних спеціалізованих організацій (ПРООН, ЮНІСЕФ та Crown Agents).

Також, Дмитро Алешко на посту віцепрезидента Асоціації «Оператори ринку медичних виробів» брав участь у підготовці змін до Законів України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства охорони здоров'я України, якими регулюється діяльність операторів ринку медичних виробів.Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї