uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Дмитро Алешко

Спеціалізації: Фармацевтична регуляторика, Нормотворча діяльність

aleshko@l-a.com.ua

Партнер

Освіта

 • Сімферопольський державний університет ім. М.В. Фрунзе, юридичний факультет
 • Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, фармацевтичний факультет

Дмитро Алешко займається юридичною практикою з 1994 року і має значний досвід у сферах правового регулювання індустрій охорони здоров'я, фармацевтики та медичних виробів.

Діяльність пана Алешка тісно пов'язана з галуззю охорони здоров'я. У 2003-2005 рр. Дмитро Алешко обіймав посаду начальника юридичного управління Міністерства охорони здоров'я України, в 2010-2012 рр. - заступник начальника Головного управління охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації з юридичних та кадрових питань.

У 2012-2014 рр. Дмитро Алешко обіймав посаду віце-президента Асоціації «Оператори ринку медичних виробів», в рамках співпраці з якою брав участь у підготовці змін до Законів України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства охорони здоров'я України, якими регулюється діяльність операторів ринку медичних виробів.

Пан Алешко був активним членом робочої групи з реформування системи охорони здоров'я в Київській міській державній адміністрації і членом робочої групи Державної служби України з лікарських засобів.

Упродовж останніх півтора років Пан Алешко керує командою, яка консультує проект "Система поліпшення доступу до лікарських засобів і фармацевтичних послуг" (SIAPS), а також Міністерство охорони здоров'я України щодо імплементації Національного переліку основних лікарських засобів, який розробляється на основі нормативно-правової бази Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Робота передбачала підготовку та затвердження десятка проектів постанов Кабінету Міністрів та наказів Міністерства охорони здоров'я України, зокрема:

У 2013 році пан Алешко виступив керівником проекту з розробки окремих проектів постанов Кабінету Міністрів України, спрямованих на адаптацію українського законодавства до вимог Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією, зокрема:

Відповідно до розроблених та прийнятих документів були створені важливі передумови для ефективної реалізації програми Глобального фонду в Україні. Пацієнти, які страждають на СНІД і туберкульоз, змогли отримати лікарську допомогу і соціальну підтримку з боку Фонду.

З 2015 року і по сьогоднішній день пан Алешко виступає в якості консультанта ПРООН в Україні щодо розробки політики в області публічних закупівель лікарських засобів і медичних виробів Міністерством охорони здоров'я України за участю міжнародних спеціалізованих організацій (ПРООН, UNICEF та Crown Agents).

Група юристів Правового Альянсу під керівництвом пана Алешко розширила свою юридичну підтримку з урахуванням наступного правового регулювання:

У 2017 році при співпраці з ВООЗ Дмитро Алешко брав участь в розробці проекту Національної політики щодо забезпечення населення лікарськими засобами, яка повинна буде визначати пріоритети в забезпеченні населення України лікарськими засобами в середньо- і довгостроковій перспективі, а також основні шляхи (стратегії) їх досягнення .

В рамках реалізації медичної реформи в Україні у співпраці з міжнародною компанією Deloitte Дмитро Алешко очолював команду юристів, які здійснюють розробку та юридичний супровід затвердження підзаконних актів, зокрема, необхідних для виконання Закону України від 06.04.2017 № 2002 VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я », а саме:

Визнання

 • Дмитро Алешко визнаний одним з кращих юристів в області корпоративного права 11-й рік поспіль за версією міжнародного видання The Best Lawyers™ in Ukriane 2020.
 • The Legal 500 Europe, Middle East & Africa 2019 називає Дмитра Алешка одним з провідних фахівців України з комерційного, корпоративного права та злиттів і поглинань.
 • Дослідження "Вибір клієнта. ТОП 100 найкращих юристів України - 2018" відзначає Дмитра Алешка в числі лідерів практики медичного права/фармацевтики.
 • Ukrainian Law Firms 2018. A Handbook for Foreign Clients рекомендує пана Алешка в сфері фармацевтичної регуляторики.
 • LMG Life Sciences рекомендує Дмитра Алешка як фахівця у сфері фармацевтичної регуляторики.
 • Дмитро Алешко нагороджений Почесною Грамотою за вагомий внесок у розвиток охорони здоров'я та високий професіоналізм.

Членство

 • Асоціація правників України (АПУ). У 2007-2009 рр. - член Ради правління АПУ
 • Європейська Бізнес Асоціація

Мови

 • англійська
 • російська
 • українська

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї