uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

LA LAW FIRM (Legal Alliance) — українська юридична фірма, яка здійснює комплексний супровід національних і міжнародних компаній в Україні, країн Центральної та Східної Європи і Центральної Азії, починаючи з 1995 року.

НАШІ КЛІЄНТИ працюють у галузі охорони здоровʼя та фармацевтики, медичних виробів, косметичної продукції, дієтичних добавок, а також представляють медичні установи і заклади охорони здоровʼя.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали LA Law Firm своїм юридичним радником.

Інвестиції / ДПП

Супровід інвестиційних проектів в сфері медицини

Процес інвестування завжди пов’язаний з ризиками. Для інвестора важливо знайти оптимальну форму інвестування, мінімізувати ризики та захистити інвестиції. І, головне – досягти інвестиційної цілі.

LA Law Firm (раніше - Юридична фірма "Правовий Альянс"), маючи понад 25 років досвіду, володіє унікальною галузевою експертизою та є визнаним лідером у супроводі провідних фармацевтичних компаній, медичних закладів, реалізації міжнародних проектів з охорони здоров'я в Україні.

Ми пропонуємо комплексний правовий супровід інвестиційних проектів у сфері медицини, як для інвесторів, так і для органів місцевого самоврядування та державних (комунальних) підприємств. Зокрема, взаємодія між бізнесом та державою може бути здійснена через проєкти державно-приватного партнерства (ДПП), а також в інших формах, що допоможе мінімізувати наявні ризики та отримати максимальну вигоду від інвестицій.

ДПП – це гнучкий та, головне, ефективний інструмент як для інвесторів, так і для державних (комунальних) організацій та підприємств, який має низку переваг:

 • майно залишається у державній (комунальній) власності;
 • інвестор отримує можливість володіння та користування державним (комунальним) майном без необхідності викупу такого майна;
 • держава (громада) створює необхідні умови надання послуг високої якості населенню без вкладання державних (комунальних) коштів;
 • приватні компанії отримують можливість отримувати гарантовані надходження (прямо чи опосередковано) з державного бюджету, а також від приватних осіб, в повернення інвестицій та отримання інвестиційного доходу.

ПОСЛУГИ

Для інвесторів:

 • Правова експертиза об’єкта інвестування, вироблення оптимальної форми інвестування, розробка механізмів мінімізації ризиків та захисту інвестицій. В залежності від стану об’єкта інвестування надання рекомендацій щодо стратегії інвестування, можливих змін до бізнес-плану тощо;
 • Правовий та організаційний супровід інвестора, починаючи з розробки інвестиційної пропозиції до запуску об’єкту, а саме представництво інтересів інвестора у відносинах з державними/комунальними органами всіх рівнів, а також в переговорах з іншими підприємствами та організаціями;
 • Правовий супровід інвестора в тендерах, конкурсах, публічних закупівлях, ліцензуванні, сертифікації тощо. При підготовці та при реалізації інвестиційного проекту в медичній сфері виникає багато специфічних регуляторних питань, які ми допоможемо вирішити;
 • Залучення інших партнерів (за необхідності) з метою підвищення ефективності інвестиційного проекту, медійного супроводження, оптимізації витрат тощо;
 • Супровід діяльності – забезпечення правового супроводу, консультування з питань операційної діяльності, питань compliance тощо після запуску проекту.

Для органів місцевого самоврядування та державних (комунальних) підприємств:

 • Допомога з підготовкою документів, що стосуються різних форм державно-приватного партнерства;
 • Представництво та захист інтересів як у судовому порядку, так і у позасудовому порядку;
 • Супровід реалізації проекту державно-правового партнерства, включаючи забезпечення контролю за дотриманням вимог законодавства, аналіз та моніторинг інвесторів, підрядників та субпідрядників.

ДОСВІД (деякі реалізовані проекти)

 • Міжнародні інвестиційні проекти у медичній сфері

Супровід виходу на український ринок міжнародної компанії, яка надає сервіс у сфері медичних та супутніх послуг, із метою інвестування в медичній сфері у трьох складних, з технічної та медичної точки зору, напрямках. Командою Правового Альянсу запропоновано варіанти реалізації інвестиційних проектів та реалізовано один з варіантів ДПП - концесію, за таким підходом: (1) Інвестор вкладає в проект свій управлінський досвід, кошти в ремонт відповідних приміщень комунальної власності та їх устаткування новітнім медичним обладнанням, поступово повертає свої інвестиції та, через певний час реалізації свого бізнес-плану, передає модернізований об’єкт концесії громаді; (2) Громада отримує якісні медичні послуги, які фінансуються переважно за договорами між відповідною лікарнею та НСЗУ, оновлену медичну інфраструктуру та нові робочі місця.

Юридичний супровід також включав відкриття дочірньої компанії інвестора в Україні, підготовку усіх правових документів, супровід операційної діяльності. Проект триває та активно розвивається в усіх запланованих напрямках.

 • Входження на ринок України міжнародної фармкомпанії

Супровід виходу європейської фармацевтичної компанії на ринок України зі своїми продуктами у сфері дерматології. Командою Правового Альянсу здійснено пошук українського стартапу, який отримав права ексклюзивної дистрибуції продукції компанії, правовий та організаційний супровід угоди, а також наступний супровід операційної діяльності проекту. Проект триває та розвивається.

 • Модернізація функціонування комунальної лікарні

Допомога інвестору у модернізації діяльності районної лікарні, яка реформувалася в комунальне некомерційне підприємство та знаходилася у важкому фінансовому стані. Вироблення рекомендацій щодо вдосконалення усіх ключових процесів лікарні, зокрема, щодо: оптимізації організаційної структури та підвищення ефективності праці; запровадження переліку платних медичних і немедичних послуг для генерування доходу; співпраці зі страховими компаніями та забезпечення відповідного рівня сервісу; консолідації майнових та фінансових ресурсів через створення комунального господарського об’єднання кількома підприємствами; оптимізації виробничих функцій та залучення сторонніх постачальників чи благодійних організацій для окремих функцій; модернізації системи оплати праці; залучення інвестицій для модернізації та розбудови, надання новітніх медичних послуг тощо.

 • Фармбізнес, Канада: вихід на ринок, згортання бізнесу, ліквідація

Допомога канадському фармвиробнику, одному з лідерів фарміндустрії Північної Америки, із виходом на український ринок у 2012 році - створено представництво, здійснено розробку концепції ведення бізнесу в Україні, дистриб’юторських договорів, повний комплект внутрішньої документації та побудовано систему комплаєнсу, надано допомогу в реєстрації фармацевтичних продуктів в Україні. Згодом клієнт вирішив продати свій бізнес в Україні та згорнути власну операційну діяльність в цьому регіоні. Правовим Альянсом забезпечено усесторонній аудит діяльності та, згодом, ліквідацію представництва.

 • Фармбізнес, Швейцарія: запуск представництва, реструктуризація

Запуск представництва Швейцарської фармкомпанії в Україні 2016 році - відкрито представництво, оформлено усі необхідні внутрішні документи та контракти, супроводжено розбудову усіх внутрішніх бізнес-процесів. У 2021 році нами було проведено реструктуризацію українського представництва, зі скороченням чисельності персоналу, забезпечено необхідні організаційні дії щодо дотримання трудового законодавства.

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї