uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Інвестиції / ДПП

Супровід інвестиційних проектів в сфері медицини

Процес інвестування завжди пов’язаний з ризиками. Для інвестора важливо знайти оптимальну форму інвестування, мінімізувати ризики та захистити інвестиції. І, головне – досягти інвестиційної цілі.

Правовий Альянс, маючи понад 25 років досвіду, володіє унікальною галузевою експертизою та є визнаним лідером у супроводі провідних фармацевтичних компаній, медичних закладів, реалізації міжнародних проектів з охорони здоров'я в Україні.

Ми пропонуємо комплексний правовий супровід інвестиційних проектів у сфері медицини, як для інвесторів, так і для органів місцевого самоврядування та державних (комунальних) підприємств. Зокрема, взаємодія між бізнесом та державою може бути здійснена через проєкти державно-приватного партнерства (ДПП), а також в інших формах, що допоможе мінімізувати наявні ризики та отримати максимальну вигоду від інвестицій.

ДПП – це гнучкий та, головне, ефективний інструмент як для інвесторів, так і для державних (комунальних) організацій та підприємств, який має низку переваг:

 • майно залишається у державній (комунальній) власності;
 • інвестор отримує можливість володіння та користування державним (комунальним) майном без необхідності викупу такого майна;
 • держава (громада) створює необхідні умови надання послуг високої якості населенню без вкладання державних (комунальних) коштів;
 • приватні компанії отримують можливість отримувати гарантовані надходження (прямо чи опосередковано) з державного бюджету, а також від приватних осіб, в повернення інвестицій та отримання інвестиційного доходу.

ПОСЛУГИ

Для інвесторів:

 • Правова експертиза об’єкта інвестування, вироблення оптимальної форми інвестування, розробка механізмів мінімізації ризиків та захисту інвестицій. В залежності від стану об’єкта інвестування надання рекомендацій щодо стратегії інвестування, можливих змін до бізнес-плану тощо;
 • Правовий та організаційний супровід інвестора, починаючи з розробки інвестиційної пропозиції до запуску об’єкту, а саме представництво інтересів інвестора у відносинах з державними/комунальними органами всіх рівнів, а також в переговорах з іншими підприємствами та організаціями;
 • Правовий супровід інвестора в тендерах, конкурсах, публічних закупівлях, ліцензуванні, сертифікації тощо. При підготовці та при реалізації інвестиційного проекту в медичній сфері виникає багато специфічних регуляторних питань, які ми допоможемо вирішити;
 • Залучення інших партнерів (за необхідності) з метою підвищення ефективності інвестиційного проекту, медійного супроводження, оптимізації витрат тощо;
 • Супровід діяльності – забезпечення правового супроводу, консультування з питань операційної діяльності, питань compliance тощо після запуску проекту.

Для органів місцевого самоврядування та державних (комунальних) підприємств:

 • Допомога з підготовкою документів, що стосуються різних форм державно-приватного партнерства;
 • Представництво та захист інтересів як у судовому порядку, так і у позасудовому порядку;
 • Супровід реалізації проекту державно-правового партнерства, включаючи забезпечення контролю за дотриманням вимог законодавства, аналіз та моніторинг інвесторів, підрядників та субпідрядників.

ДОСВІД (деякі реалізовані проекти)

 • Міжнародні інвестиційні проекти у медичній сфері

Супровід виходу на український ринок міжнародної компанії, яка надає сервіс у сфері медичних та супутніх послуг, із метою інвестування в медичній сфері у трьох складних, з технічної та медичної точки зору, напрямках. Командою Правового Альянсу запропоновано варіанти реалізації інвестиційних проектів та реалізовано один з варіантів ДПП - концесію, за таким підходом: (1) Інвестор вкладає в проект свій управлінський досвід, кошти в ремонт відповідних приміщень комунальної власності та їх устаткування новітнім медичним обладнанням, поступово повертає свої інвестиції та, через певний час реалізації свого бізнес-плану, передає модернізований об’єкт концесії громаді; (2) Громада отримує якісні медичні послуги, які фінансуються переважно за договорами між відповідною лікарнею та НСЗУ, оновлену медичну інфраструктуру та нові робочі місця.

Юридичний супровід також включав відкриття дочірньої компанії інвестора в Україні, підготовку усіх правових документів, супровід операційної діяльності. Проект триває та активно розвивається в усіх запланованих напрямках.

 • Входження на ринок України міжнародної фармкомпанії

Супровід виходу європейської фармацевтичної компанії на ринок України зі своїми продуктами у сфері дерматології. Командою Правового Альянсу здійснено пошук українського стартапу, який отримав права ексклюзивної дистрибуції продукції компанії, правовий та організаційний супровід угоди, а також наступний супровід операційної діяльності проекту. Проект триває та розвивається.

 • Модернізація функціонування комунальної лікарні

Допомога інвестору у модернізації діяльності районної лікарні, яка реформувалася в комунальне некомерційне підприємство та знаходилася у важкому фінансовому стані. Вироблення рекомендацій щодо вдосконалення усіх ключових процесів лікарні, зокрема, щодо: оптимізації організаційної структури та підвищення ефективності праці; запровадження переліку платних медичних і немедичних послуг для генерування доходу; співпраці зі страховими компаніями та забезпечення відповідного рівня сервісу; консолідації майнових та фінансових ресурсів через створення комунального господарського об’єднання кількома підприємствами; оптимізації виробничих функцій та залучення сторонніх постачальників чи благодійних організацій для окремих функцій; модернізації системи оплати праці; залучення інвестицій для модернізації та розбудови, надання новітніх медичних послуг тощо.

 • Фармбізнес, Канада: вихід на ринок, згортання бізнесу, ліквідація

Допомога канадському фармвиробнику, одному з лідерів фарміндустрії Північної Америки, із виходом на український ринок у 2012 році - створено представництво, здійснено розробку концепції ведення бізнесу в Україні, дистриб’юторських договорів, повний комплект внутрішньої документації та побудовано систему комплаєнсу, надано допомогу в реєстрації фармацевтичних продуктів в Україні. Згодом клієнт вирішив продати свій бізнес в Україні та згорнути власну операційну діяльність в цьому регіоні. Правовим Альянсом забезпечено усесторонній аудит діяльності та, згодом, ліквідацію представництва.

 • Фармбізнес, Швейцарія: запуск представництва, реструктуризація

Запуск представництва Швейцарської фармкомпанії в Україні 2016 році - відкрито представництво, оформлено усі необхідні внутрішні документи та контракти, супроводжено розбудову усіх внутрішніх бізнес-процесів. У 2021 році нами було проведено реструктуризацію українського представництва, зі скороченням чисельності персоналу, забезпечено необхідні організаційні дії щодо дотримання трудового законодавства.

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї