uk ru
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

10466

ПРЕСБРИФІНГ: Пошуки винуватих замість винних: як ДБР розслідувало справу щодо вибухів на військових складах у Сватовому

08 червня 2021, 10:00
Український кризовий медіа-центр:
Український дім, вул. Хрещатик, 2 (1 поверх)

Організатори: Адвокати Києва

Спікери:
Ілля КОСТІН, адвокат, партнер ЮФ «Правовий Альянс»;
Ольга РЕШЕТИЛОВА, експертка з питань прав людини у секторі безпеки та оборони;
Валентин ГУЛИНІН та Олександр ОТРОХ, військовослужбовці ЗСУ.

ОСНОВНА НОВИНА, ЯКУ ПЛАНУЄТЬСЯ ПОВІДОМИТИ
У травні 2021 року Державне бюро розслідувань та Офіс Генерального прокурора України повідомили про завершення досудового слідства у справі вибухів військових складів у Сватовому у жовтні 2015 року. ДБР планує найближчим часом передавати до суду справу, щоб притягнути до кримінальної відповідальності двох українських військовослужбовців лише з формальних підстав. На брифінгу адвокатом Іллею Костіним планується оприлюднення лінії захисту, яка продемонструє необґрунтованість підозри, а також проведення паралелей з подібними вибухами, що відбувалися в той самий час у Чехії та Болгарії.

КОРОТКИЙ ОПИС ПРОБЛЕМАТИКИ
Київський адвокат Ілля Костін здійснює захист двох діючих військовослужбовців ЗС України. Підозрювані – майор Валентин Гулинін та підполковник Олександр Отрох у 2015 році обіймали посади командирів 11 та 10 реактивних батарей 4 дивізіону 27 окремої реактивної артилерійської бригади ЗСУ. Валентин зараз служить у 58 бригаді. Олександр – командує дивізіоном РЗСВ Ураган в зоні ООС, і на всі слідчі дії він змушений приїжджати із зони бойових дій. Дійшло до того, що командування вимушено було написати листа до слідчого, щоб врахували важливість покладених завдань на Олександра та обстановку в зоні ООС.

Військовослужбовцям інкримінують частину 3 статті 425 КК України “Недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо це заподіяло істотну шкоду в період особливого стану”. Санкція статті передбачає покарання до 7-ми років. За даними слідства, через недбале ставлення до служби двох командирів реактивних артилерійських батарей 29 жовтня 2015 року загинуло три особи та було заподіяно шкоди на суму понад 15 мільйонів гривень.

Згідно з оголошених підозр, вони розташували свої батареї артсистем біля складів, які вибухнули і, тим самим, порушили нормативи радянських часів, внаслідок чого техніка була знищена. Але це неправда. Командир батареї не має управлінського права вирішувати де розташовувати для зберігання техніку, яка, крім того, підпадала під виведення з лінії фронту згідно Мінським домовленостям. Все пересування техніки повинно було узгоджуватися з командувачем АТО та ГШ. Немає жодного підтвердження, що Валентин та Олександр повинні були виконувати нормативи про відстань розташування техніки від складів. Ба більше, питання диверсії почало звучати в офіційних процесуальних документах слідства тільки зараз.

На пресбрифінгу адвокат Ілля Костін спільно з Ольгою Решетиловою, експерткою з питань прав людини у секторі безпеки та оборони, повідомлять:
• про версії щодо диверсій на складах у Сватовому у жовтні 2015 року;
• порівняють їх з іншими вибухами та діями слідства;
• розкажуть в чому відслідковується схожість з вибухами у Чехії та Болгарії у 2014-15 роках;
• якою є позиція захисту військових.

Реєстрація ЗМІ в Українському кризовому медіа-центрі 8 червня, початок о 10.00:
Український дім, Київ, вул. Хрещатик, 2 (1 поверх)
Тел. прес-центру: +380 50 157 8159; e-mail: press@uacrisis.org
Живий ефір: https://uacrisis.org/uk/pres-tsentr


Зв'язатися з адвокатом Іллею Костіним: тел. +380 50 360 2326, kostin@l-a.com.ua
Контактна особа з питань інформаційної підтримки Наталія Сімак: тел. +380 67 445 7784, simaknataliya@gmal.com

Більше по темі

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї