ru uk
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

В Україні за час карантину в судах стало легше подати документи в електронній формі

Інтерфакс-Україна, 20.11.2020

За час дії карантинних обмежень через COVID-19 в українських судах стало легше подавати документи в електронній формі, вважає асоційований партнер ЮФ "Правовий Альянс" Тарас Безпалий.

"До введення карантину було вкрай складно подати документи на офіційну пошту більшості судів, навіть якщо файли завірені цифровим підписом. У той же час зараз суди стали з розумінням ставитися до права сторони подавати документи в електронній формі, що істотно полегшує роботу адвокатам та економить процесуальний час ", - сказав він, коментуючи зміни в роботі судової системи в умовах карантину.

Юрист зазначив, що в цілому введення карантину на території України істотно вплинуло на роботу судової системи, при цьому "це вилилося як в плюс, так і в мінус".

Серед негативних змін в роботі судів в період карантину Тарас Безпалий зазначив, зокрема, масове відкладання судових засідань на тривалі періоди, "що явно йде врозріз із розумінням розумних строків".

Крім того, за словами юриста, посилаючись на карантинні обмеження, суди часто не допускають до зали засідань вільних слухачів, представників ЗМІ, родичів обвинувачених. "Особливо яскраво це проявляється в кримінальних справах з підвищеним суспільним інтересом", - сказав він.

Ще одним "карантинним" негативом роботи судів Безпалий назвав складність отримання рішення суду на руки, що впливає на можливість оскарження і на терміни виконання рішень судів.

"Отримати рішення суду на руки стало вкрай складно, оскільки більшість судів заборонило приходити до будівлі суду особам, які не є учасниками процесу судового засідання поточного дня. А отримання оригіналів поштою явно затягує як право сторони на оскарження, так і на виконання рішень", - зазначив він.

1695

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї