ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

"Коло" правової допомоги

"Юридична Газета" про фонд "Коло"

Послуги Pro Bono в Україні, на відміну від країн Західної Європи або Сполучених штатів Америки, не можна назвати занадто популярними, а для деяких вітчизняних юридичних компаній це є зовсім незнайомим явищем. «Юридична Газета» вирішила якомога активніше популяризувати Pro Bono на своїх сторінках, адже в сучасному світі такі послуги є обов’язковим етичним зобов’язанням юриста.

При цьому якщо говорити про ті компанії, які приділяють увагу Pro Bono в Україні, то нам є чим пишатися. Проекти цих компаній відзначені на міжнародному рівні, що є підставою для гордості та прикладом для натхнення.

Отже, розпочинаємо цей рік з публікації кейсів компаній, які були відзначені в національному конкурсі з корпоративної соціальної відповідальності (далі – КСВ) Pro Bono Awards 2016, який традиційно організовує Центр «Розвиток соціальної корпоративної відповідальності» за підтримки «ЮГ».

В цьому номері ми представляємо кейс ЮК «Правовий Альянс», чий благодійний проект «Коло» став кращим КСВ проектом у 2016 р.

Проблемна ситуація

Військовий конфлікт на Сході України та розпочата у зв’язку з цим антитерористична операція показали велику проблему з матеріально-технічним забезпеченням та оснащенням військовослужбовців ЗСУ. Пізніше з’явилася потреба вести роз’яснювальну роботу серед ветеранів АТО щодо їхніх прав, пільг та компенсацій, допомагати психологічно реабілітувати бійців, а також надавати матеріальну допомогу родинам загиблих воїнів.

Рішення проблемної ситуації

У березні 2014 р. деякі учасники юридичного ринку ініціювали організацію волонтерського руху. У серпні 2014 р. партнери юридичної компанії «Правовий Альянс» заснували Благодійний фонд з метою структуризації волонтерських зусиль, спрямованих на допомогу бійцям у зоні АТО та їхнім сім’ям (більше про Фонд «Коло» можна дізнатися за посиланнями: http://kolofund.org/; https://www.facebook.com/fond.kolo/).

Напрямки роботи Фонду:

 • психологічна підтримка;
 • соціальна адаптація;
 • юридична допомога;
 • матеріально-технічне забезпечення бійців;
 • підвищення інформаційної обізнаності суспільства щодо проблем бійців та їхніх сімей.

Паралельно з основною діяльністю БО БФ «Коло» було започатковано проект «Правова допомога учасникам АТО». Передумовою створення проекту стала потреба в юридичній підтримці та наданні кваліфікованих відповідей на найпоширеніші питання мобілізованих військовослужбовців.

Основні напрямки звернень:

 • допомога в отриманні статусу учасника бойових дій та пільг, передбачених цим статусом;
 • роз’яснення питання грошового забезпечення військовослужбовців в АТО та поранених у госпіталях;
 • порядок оформлення грошової допомоги пораненим та сім’ям загиблих;
 • консультації щодо оформлення статусу інваліда війни та отримання пенсії по інвалідності;
 • реструктуризація кредитних зобов’язань, звільнення від нарахування відсотків та пені;
 • допомога в оформленні довідок та документів, що підтверджують участь в АТО, допомога в отриманні матеріальної допомоги;
 • консультації щодо оформлення земельних ділянок.

Результати:

Завдяки об’єднанню та структуризації волонтерських зусиль за період діяльності фонду було витрачено більше ніж 2 млн грн та здійснено 40 прямих поставок до зони АТО, а також реалізовано низку проектів щодо забезпечення бійців безпілотними комплексами (3 одиниці), засобами супутникового зв’язку (2 одиниці), приладами нічного бачення (6 одиниць), тепловізорами (2 одиниці), радіостанціями, військовою формою (понад 300 комплектів), літніми та зимовими спальними мішками (понад 100 одиниць), індивідуальними аптечками (понад 100 одиниць), теплим одягом, взуттям, харчовими продуктами.

Коментар:

Ілля Костін, партнер ЮК «Правовий Альянс»

«Головною метою роботи фонду є увага до воїнів, які захищають Україну, а також до їхніх сімей. Я сам служив з весни 2014 р. і знаю, що ці люди потребували й потребують матеріально-технічного забезпечення, а також юридичної та психологічної допомоги. Ми хочемо зарадити тим, хто залишається на передовій або адаптується до мирного життя».

4096

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї