uk ru
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Інформація про пошкоджене агресором майно, що вноситься до реєстру, має бути підтверджена даними з реєстру прав на нерухомість

Вікторія Ганжело, юристка ЮФ "Правовий Альянс"

Інтерфакс, 20.05.2022


Інформація про майно, пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, викликаних військовою агресією РФ, що вноситься до Державного реєстру, має бути підтверджена даними з Держреєстру прав на нерухоме майно, вважають юристи, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

Як повідомила юрист юрфірми "Правовий Альянс" Вікторія Ганжело, інформація про пошкодження або знищення нерухомого майна, що подається до Держреєстру, має містити повні відомості про нерухоме майно, зокрема дані про тип нерухомого майна, його загальну площу, адресу (місцезнаходження), форму власності та, за необхідності, відомості, чи є об'єкт об'єктом культурної спадщини.

"Такі відомості мають бути отримані або підтверджені даними з Держреєстру прав на нерухоме майно. Це і є одним з основних механізмів для запобігання представленню повідомлення про неіснуюче майно або майно, пошкоджене раніше", - пояснює Ганжело.

Юрист зазначила, що особа, яка подає до Держреєстру повідомлення про пошкоджене майно, вважається відповідальною за достовірність наданих у ньому даних. "Тому у разі навмисного подання недостовірних відомостей про пошкодження або знищення майна вона може бути притягнута до кримінальної відповідальності", - сказала вона.

Ганжело звернула увагу, що на сьогодні поки що триває підготовка до запуску цього реєстру, створення якого передбачено змінами до Порядку подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, викликаних військовою агресією РФ.

Ці зміни набудуть чинності 26 травня 2022 року. Після цього фізособа, її спадкоємці, уповноважені особи юрособи або її правонаступників зможуть подати інформацію до Реєстру.

Наразі також триває підготовка правової бази для отримання компенсації за пошкоджене агресором майно. Зокрема, згідно із законопроєктом №7198, який готується до другого читання, подані до реєстру фізособами інформаційні повідомлення про пошкодження або знищення майна прирівнюватимуться до заяв про надання компенсації за пошкоджені та знищені об'єкти нерухомого майна.

Надалі механізм отримання компенсації за таке майно буде врегульовано у законі та ухвалених на його основі підзаконних актах, а сам порядок функціонування реєстру буде затверджено постановою уряду після ухвалення законопроєкту №7198.

"Планується, що у зазначених підзаконних нормативно-правових актах будуть визначені вузькі процедурні питання, пов'язані з отриманням компенсації за знищене або пошкоджене майно. Поки що це можуть бути лише здогадки", - резюмувала Ганжело.

1063

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї