uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Чи може образа адвоката стати підставою для розірвання договору з клієнтом?

Коментар Іллі Костіна, партнера юридичної компанії "Правовий Альянс" для журналу "Закон і Бізнес":

Треба встановити, коли сталася подія, тобто одностороннє розірвання договору адвокатом. Це має принципове значення. Якщо це відбулося до червня 2017 року, то діяли правила адвокатської етики від 17 листопада 2012 року.

Згідно зі ст. 33 правил (минула редакція) адвокат може достроково (до завершення виконання доручення) розірвати договір з клієнтом, якщо клієнт вчиняє дії, що ганьблять честь, гідність і ділову репутацію адвоката. Але в разі розірвання договору за ініціативою адвоката останній зобов’язаний попередити про це клієнта протягом розумного строку, пояснити йому причини такого кроку, пересвідчитися, що вони не можуть бути усунуті, і вжити необхідних заходів для захисту законних інтересів клієнта. В цьому випадку відмову регіональної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії у відкритті дисциплінарного провадження вважаю незаконною.

Якщо розірвання договору між адвокатом і клієнтом відбулося після червня 2017 року, то в цьому випадку все навпаки.

Стаття 32 «Одностороннє розірвання адвокатом договору про надання правової допомоги» передбачає, що адвокат має право в будь-який час достроково (до завершення виконання доручення) розірвати договір з клієнтом та/або особою, яка уклала договір в інтересах клієнта, в односторонньому порядку на умовах, визначених договором.

Таким чином, треба враховувати дати, строки та обставини.

6534

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї