uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Юристи Правового Альянсу відстояли права клієнта на торговельну марку "Еспумізан"

27 червня ц.р. Київський апеляційний господарський суд знову підтвердив правову позицію юристів ЮК «Правовий Альянс» в справі про часткове визнання недійсними наказів Міністерства охорони здоров'я України про реєстрацію лікарського засобу конкурента, назва якого схожа з торговельною маркою "Еспумізан", що належить німецькій фармацевтичній компанії Berlin-Chemie (Menarini Group ).

Так, в грудні 2013 року суд першої інстанції, з позицією якого погодився суд апеляційної інстанції, заборонив компанії-конкуренту використовувати в назві свого лікарського засобу позначення, схоже до ступеня змішування з торговою маркою компанії Berlin-Chemie (Menarini Group). Тоді Вищий господарський суд України повернув справу на новий розгляд з процесуальних підстав.

З 2013 року справа ще двічі переглядалася судами першої та апеляційної інстанціями.

Інтерес і особливість цієї суперечки полягають в тому, що позовні вимоги стосуються назви лікарського засобу та наказів Міністерства охорони здоров'я про їх реєстрацію, як єдиної правової підстави для реалізації препаратів на території України. Однак вже після початку розгляду справи в суді, відповідач, на підставі ліцензійного договору, придбав виняткові права на використання торговельної марки у вигляді упаковки з використанням назви лікарського засобу, який є предметом судового спору.

Розглядаючи судовий спір вдруге, суди першої та апеляційної інстанцій вирішили, що права ліцензіата є вищими від прав власника торговельної марки, чим порушили один з основних принципів інтелектуальної власності - принцип пріоритету, а також вказали, що без оскарження прав на торговельну марку неможливі вимоги про скасування наказів. Судді Вищого господарського суду скасували рішення судів попередніх інстанцій, запобігши помилкового застосування норм матеріального права.

Крім цього, супровід спору ускладнено активним і всебічним протистоянням з боку Відповідача, що також надає "гостроту" даному спору. На додаток до складного співвідношення прав власника торговельної марки і прав ліцензіата, в справі було проведено три судові експертизи і два соціологічних опитування споживачів, результати яких суттєво доповнили доказову базу команди Правового Альянсу і допомогли відстояти права Клієнта на торговельну марку при розгляді справи в третій раз.

Інтереси Клієнта представляли провідні фахівці практики інтелектуальної власності - партнер Ілля Костін і радник Наталія Лавренова.

7098

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї