uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

SAFEMed продовжує роботу над удосконаленням нормативно-правової бази щодо призначення рецептурних лікарських засобів

Дайджест новин Проекту "Безпечні та доступні ліки для українців" (SAFEMed), червень 2022


У червні SAFEMed за підтримки свого місцевого партнера юридичної фірми «Правовий Альянс», у співпраці з МОЗ та Національною службою здоров'я України (НСЗУ) продовжив роботу над розробкою проєктів нормативно-правових актів, спрямованих на удосконалення процедур призначення та контролю за відпуском рецептурних лікарських засобів. Зокрема, SAFEMed підтримав розробку низки змін до нормативно-правових актів з метою запровадження електронного рецепту, серед яких: зміни до Постанов Кабінету Міністрів України (від 23 травня 2012 р. № 458, від 13 травня 2013 р. № 333, від 30 листопада 2016 р. № 929), а також до Наказів МОЗ (№ 360 від 19 липня 2005 р., № 490 від 17 серпня 2007 р. тощо). Увага насамперед була зосереджена на запровадженні призначення антибактеріальних лікарських засобів в закладах охорони здоров'я та їх подальшого відпуску з аптечних закладів за електронним рецептом з 2023 року. Наразі зазначені зміни готуються до громадського обговорення.

Також на розгляді Верховної Ради України перебувають два законопроєкти:

законопроєкт №7444 від 8 червня 2022 року, яким пропонується внести зміни до деяких законів у сфері обігу лікарських засобів, для удосконалення контролю за обігом лікарських засобів, що у своєму складі містять наркотичні засоби, психотропні речовини, зокрема, через запровадження електронного рецепту;

законопроєкт №7445 від 8 червня 2022 року, яким пропонується внести зміни до статті 42-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення з метою посилення адміністративної відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог щодо відпуску рецептурних лікарських засобів (сума штрафу за порушення вимог відпуску становитиме 5100 грн, а у разі повторного порушення протягом року – 10200 грн).

Обидва законопроєкти, у разі їх прийняття, будуть введені в дію через три місяці після припинення (скасування) воєнного стану в Україні.


Повний випуск: SAFEMed ЩОМІСЯЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ НОВИН, червень 2022

2971

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї