uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Правовий Альянс успішно захистив права фармацевтичної компанії у спорі про патент

Унікальність цієї справи полягає в тому, що це фактично перший судовий спір в Україні про часткову відмову від прав за патентом за новою редакцією статті 32 Закону. Йдеться про створення нової практики, якою керуватимуться власники патентів.


Клієнт Правового Альянсу звернувся до Мінекономіки із заявою про часткову відмову від прав, що випливають з державної реєстрації корисної моделі шляхом внесення змін до формули, у чому йому було відмовлено.

Адвокати Правового Альянсу звернулися до суду з позовом, у якому просили визнати протиправною відмову Мінекономіки та зобов’язати ДП “Укрпатент” внести зміни до Державного реєстру патентів України на корисні моделі щодо патента Клієнта на корисну модель шляхом внесення змін до формули.

Після пред’явлення позову набули чинності зміни у законодавстві, які більш детально регламентують порядок часткової відмови від прав за патентом, зокрема передбачають, що часткова відмова є правомірною лише, якщо запропоновані зміни до формули за патентом призводять до зменшення обсягу правової охорони.

У справі була проведена судова експертиза, якою було підтверджено зменшення обсягу правової охорони в результаті часткової відмови Клієнта від патенту.

В ході тривалого судового процесу Суд першої інстанції дійшов висновків, що часткова відмова Клієнта Правового Альянсу від патенту відповідає вимогам статті 32 Закону України “Про охорону прав на винаходи і корисні моделі” (Закон) та зобов’язав ДП “Укрпатент” внести зміни до Державного реєстру патентів України.

Укрпатент звернувся з апеляційною скаргою до Північного апеляційного господарського суду із вимогою скасувати таке рішення, однак у судовому засіданні 29 вересня 2021 року команда Правового Альянсу успішно захистила права свого Клієнта і рішення суду першої інстанції, залишено без змін.

Над справою працювала команда у складі: радника Віталія Савчука, адвоката Анастасії Грачової та молодшого юриста Софії Годованої.

"Більшість судових спорів з інтелектуальної власності цікаві. Проте справ, де сторони та суд застосовують новаторські підходи, не так вже й багато. Я дуже радий, що вів цю справу", – поділився радник Віталій Савчук.6274

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї