uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Правовий Альянс успішно захистив інтереси одного з провідних вітчизняних дистриб'юторів

Команда Правового Альянсу успішно захистила інтереси одного з провідних вітчизняних дистриб'юторів на фармацевтичному ринку у спорі щодо порушення прав інтелектуальної власності на торговельну марку в апеляційному суді.


ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО СПРАВУ

Господарський суд Київської області відступив від принципу міжнародного вичерпання прав інтелектуальної власності та визнав протиправним продаж на території України товару з нанесеною ТМ, після того як його було вперше введено в обіг за кордоном за згодою власника прав на ТМ, а також зобов’язав клієнта Правового Альянсу відшкодувати упущену вигоду позивачу у розмірі понад 100 тис. євро.

Попри те, що клієнт звернувся до адвокатів Правового Альянсу вже на стадії судових дебатів у першій інстанції, їм вдалось побудувати ефективну стратегію захисту та виграти справу в апеляційній інстанції. У дуже стислі строки адвокати зібрали нові докази, які вказували на наявність згоди правовласника на використання ТМ в електронному листуванні та ініціювали експертизу для підтвердження їх достовірності.

Відтак, 7 грудня 2021 року Північний апеляційний господарський суд, врахувавши докази та доводи адвокатів, скасував рішення суду першої інстанції та визнав правомірним використання спірних ТМ, оскільки воно здійснювалося після введення товарів з нанесеними ТМ в цивільний обіг за згодою правовласника.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

В першу чергу, своїм рішенням апеляційний суд підкріпив міжнародний підхід до принципу вичерпання прав власника ТМ, за яким після правомірного введення маркованого товару в обіг навіть за межами України подальший перепродаж такого товару більше не потребує отримання ще одного дозволу від власника прав на ТМ.

Також суд звернув увагу на те, що введення товару в цивільний обіг за згодою правовласника, не є тотожним "передачі виключного права" дозволяти, перешкоджати або забороняти використання об'єкта інтелектуальної власності. Таким чином, укладення ліцензійного договору не є єдиною формою підтвердження згоди правовласника, оскільки вона може бути виражена й іншим чином.

Над справою працювала команда у складі партнера Іллі Костіна, адвоката Анастасії Грачової та молодшого юриста Вікторії Малиняк.

8244

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї