uk ru
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Національний перелік лікарських засобів було обговорено з міжнародними експертами MSH (Вашингтон) в ході телеконференції

07 серпня п.р. відбулася телеконференція за участю міжнародних експертів некомерційної організації «Management Sciences for Health» (Вашингтон), в ході якої розглядалися питання щодо основних принципів методології відбору лікарських засобів до Національного переліку.

В телеконференції взяли участь міжнародні експерти SIAPS, представники професійних асоціацій, а також Дмитро Алешко, партнер, та Наталія Модленко, юрист ЮК «Правовий Альянс», команда якої здійснює розробку Національного переліку.

Нагадаємо, що міжнародна некомерційна організація «Management Sciences for Health» (MSH) впроваджує в Україні проект міжнародної технічної допомоги «Системи покращеного доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг» (SIAPS) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Міністерство охорони здоров’я України в ході телеконференції представила пані Тетяна Думенко, директор Департаменту раціональної фармакотерапії та супроводження державної формулярної системи.

В ході заходу пані Оксана Лебега, представник проекту SIAPS, презентувала стан розробки нормативних документів щодо Національного переліку основних лікарських засобів. Зокрема, Пані Лебега повідомила про структуру підготовлених документів, серед яких Проект змін до постанови КМУ № 333 щодо виключення з назви Національного переліку виробів медичного призначення, Проект постанови КМУ про затвердження Національного переліку лікарських засобів, а також Проект змін до наказу МОЗ України № 226. Останнім, зокрема, планується затвердити Положення про Національний перелік лікарських засобів (Вимоги до заяви про внесення змін до Національного переліку, Вимоги до оформлення звіту та річного звіту Експертного комітету в якості додатків); Положення про Експертний комітет (Форми заяв кандидатів у члени Експертого комітету та членів про відсутність конфлікту інтересів в якості додатків); та Положення про порядок відбору лікарських засобів до Національного переліку.

Впродовж свого виступу Пані Лебега повідомила, що новий Національний перелік планується затвердити після формування Експертного комітету на основі Базового переліку ВОЗ основних лікарських засобів з урахуванням потреб системи охорони здоров’я України та рівня фінансування (визначення пріоритетних станів). Метою цього є здійснення державних закупівель згідно нового переліку вже у 2016 році.

Планується враховувати такі критерії включення до чи виключення з Національного переліку, як рівні захворюваності населення, поширеності хвороб та смертності (за даними МОЗ); докази порівняльної ефективності (результативності), безпеки та економічної доцільності; стабільність лікарських засобів в різних умовах; потреба в спеціальних лікарських засобах та виробах медичного призначення, що необхідні для діагностики або лікування (для лікарських засобів); фармакокінетичні властивості лікарських засобів; рекомендації ВООЗ щодо застосування основних лікарських засобів. Відповідно до розроблених документів незареєстровані лікарські засоби також будуть включені до Національного переліку зі спеціальною позначкою про відсутність реєстрації. Такі препарати зможуть закуповуватись лише після їх державної реєстрації в Україні. Їх включення до Національного переліку буде орієнтиром для держави та виробників про потреби системи охорони здоров’я.

Оксана Лебега також повідомила присутніх щодо вимог до заяви про внесення змін до Національного переліку та зазначила, що детально процес відбору буде описаний у Положенні про порядок відбору лікарських засобів до Національного переліку, який наразі перебуває в процесі розробки. Даним Положенням планується відповісти на більшість питань суб’єктів ринку, які виникають в процесі обговорення питання щодо створення нового Національного переліку лікарських засобів.

3009

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї