
Команда Правового Альянсу здійснила аналіз та видала правовий висновок з приводу імпорту дієтичних добавок
Нещодавно команда Правового Альянсу здійснила аналіз та видала правовий висновок з приводу імпорту дієтичних добавок до України, вироблених у США.
На практиці виникло питання щодо видачі міжнародного ветеринарного сертифікату на дієтичні добавки уповноваженим органом у США. Так, станом на сьогодні Держпродспоживслужба визнає компетентним органом у США на видачу міжнародних ветеринарних сертифікатів U.S. Department of Agriculture: Animal and Plant Health Inspection Service (USDA/APHIS). Однак, у відповідь на наше звернення цим органом було повідомлено про відсутність повноважень з підтвердження саме дієтичних добавок міжнародним ветеринарним сертифікатом.
Тому, на основі проведеного нами дослідження повноважень регуляторних органів США, команда юристів направила письмове звернення до National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) – уповноваженого органу в США, що здійснює сертифікацію рибного борошна, риб’ячого жиру та інших морепродуктів. За результатами кореспонденції, NOAA підтвердив можливість видачі сертифікату безпеки для здоров’я (Export Health Certificate) на дієтичні добавки у зв’язку із їх належністю до продукції рибного походження. Згодом, вказана форма сертифікату безпеки для здоров’я на дієтичні добавки була додатково підтверджена Держпродспоживслужбою, оскільки вона не входила до переліку затверджених форм міжнародних ветеринарних сертифікатів, визначених Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 14.07.2020 р. №1329.
За результатами роботи юристів Клієнт отримав рекомендації для одержання сертифікату безпеки здоров’я в NOAA та успішно оформим поставку дієтичних добавок з США до України.