uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Законодавча ініціатива введення додаткового захисту права на заробітну плату

За даними Держстату станом на 1 березня 2019 року заборгованість по виплаті заробітної плати роботодавцями перед власними працівниками складає 2 446 768 000 грн., майже третина від якої припадає на підприємства щодо яких реалізуються процедури відновлення платоспроможності та визнання банкрутами.

Мінсоцполітики вбачає, що одним із дієвих способів вирішення даної проблеми є закріплення на законодавчому рівні умов додаткового захисту прав працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

З цією метою був розроблений проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права працівників на своєчасну виплату заробітної плати», яким передбачається надати працівникам:

  • право припинити виконання роботи та бути відсутнім на робочому місці на весь період затримки виплати заробітної плати, якщо строк такої затримки перевищує 15 календарних днів;
  • право на отримання компенсації від роботодавця не менше двох третин тарифної ставки встановленого працівникові окладу пропорційно тривалості припинення роботи;
  • право на відступлення права вимоги виплати заробітної плати у разі неплатоспроможності роботодавця до Держпраці;
  • право на отримання пені у розмірі 0,06 відсотка сум заборгованості по заробітній платі за кожен день затримки у випадку, якщо такий строк затримки перевищує 15 календарних днів;
  • право на отримання компенсації у розмірі, що не перевищує три середньомісячні заробітні плати, визначені за останні дванадцять місяців, та дванадцяти мінімальних заробітних плат станом на 1 січня відповідного року, після внесення вимог до боржника до реєстру вимог кредиторів.

Якщо більшість вказаних прав, пов’язаних з грошовою компенсацією, не викликають особливих запитань і є достатньо логічними заходами направленими на відновлення порушених прав працівників, то право припинення роботи, через можливість, у разі його застосування, створити для роботодавця негативні наслідки, має бути описано детальніше.

Так, для реалізації цього права необхідно письмово повідомити роботодавця за два дні. Однак наслідки такого неповідомлення або відмови роботодавця від отримання такого повідомлення не передбачаються. Аналогічно незрозумілим залишається умова щодо поновлення працівником роботи, згідно якої продовження виконання працівником своїх обов’язків здійснюється після виплати роботодавцем заробітної плати і повідомлення працівника про це у письмові формі.

Виходячи зі змісту проекту цієї норми працівник може зловживати правом бути відсутнім на робочому місці в період невиплати заробітної плати, оскільки в такому випадку письмове повідомлення має здійснюватись за допомогою пошти, у зв’язку з чим з моменту виплати заборгованості по заробітній платі до моменту отримання листа-повідомлення працівником може бути витрачено достатньо багато часу, враховуючи можливість не отримувати працівником на пошті такий лист одразу.

Вважаємо, що незважаючи на достатньо важливі для працівників гарантії, які пропонується ввести в дію цим проектом закону, він вимагає досить прискіпливого перегляду в частині деталізації окремих процедур, зокрема порядку реалізації права припинення виконання роботи.

На момент публікації цієї новини описаний проект закону перебуває на обговоренні до 26 квітня 2019 року, за результатами якого будуть прийматись подальші висновки щодо роботи над ним.

Команда Правового Альянсу буде відслідковувати наступні роботи по цьому законопроекту та інформуватиме про зміни.


Зв'язатись із авторами: Ілля Костін, партнер, kostin@l-a.com.ua; Ярослав Фур'яка, молодший юрист, furyaka@l-a.com.ua


1185

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї