uk ru
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Правовий Альянс захищає потерпілі фармкомпанії у масштабній справі фальсифікації ліків

Нещодавно, 13 лютого 2020 року, Правовий Альянс спільно з Асоціацією ЄБА (European Business Association) організували відкритий захід «Сірий імпорт та фальсифікація ліків в Україні – проблем для виробника і споживача», де розповіли про безпрецедентний випадок масштабної підробки лікарських засобів міжнародної фарми та їх подальше розповсюдження по всьому світу. У дискусії взяли участь компанії-представники Комітету з охорони здоров’я EBA, державні органи, ЗМІ та громадськість.

Ілля Костін, партнер АО “Правовий Альянс”, адвокат деяких потерпілих компаній у цій справі, поділився з профільною спільнотою статусом досудового розслідування та фактажем, яке слідство наразі може розкрити. Олексій Бежевець, партнер АО “Правовий Альянс”, наголосив на правових складнощах притягнення злочинців до відповідальності в даній ситуації та у подібних випадках загалом, а також закликав фармацевтичні компанії більш активно вступати у справу в якості потерпілих та допомагати слідству.

"Цей кейс став лакмусовим папірцем, що дозволив визначити вразливі місця державної системи контролю та боротьби з фальсифікованими та незаконно ввезеними на територію України лікарськими засобами. На жаль, сьогодні є можливість реалізовувати підроблені ліки всередині країни, адже процвітає нелегальна інтернет-торгівля, а у збуті лікарських засобів невідомого походження задіяні різні канали, зокрема і лікарі. Як представники кількох постраждалих фармкомпаній, ми зараз робимо все можливе для того, щоб винні особи були притягнуті до кримінальної відповідальності, адже підроблені ліки були із «дороговартісної ніші», це ті інноваційні ліки, які рятують тяжкохворого пацієнта, продовжуючи їм життя", - зазначив Ілля Костін.

Випадки фальсифікації лікарських засобів в Україні вже не рідкість, але приведені слідством факти вражають:

  • 164 позиції ймовірно фальсифікованих ЛЗ вилучено.
  • ~3000 одиниць упаковок, інструкцій, наклейок та штрих-кодів вилучено.
  • 45 іноземних фармкомпаній-виробників, чия продукція була фальсифікована встановлено.
  • 18 країн, на території яких здійснювалася торгівля фальсифікованими препаратами (в тому числі у США, ЄС, країни Азії та Близького Сходу).
  • немало фармкомпаній вже залучено в якості потерпілих.

За попередньою оцінкою, усього 20% фальсифікованих ліків було розповсюджено на території України, 80% – постачалось на територію інших країн. Основними каналами поширення фальсифікату увійшли інтернет-сайти, сторінки у Фейсбук, аккаунти в Інстаграм, декотрі поодинокі аптеки, а також лікарі.

Окремий акцент слід зробили на «сірому імпорті» лікарських засобів, адже саме він передує фальсифікації. Ліки перекуповуються в інших країнах і завозяться в Україну у валізах. На жаль, з цим явищем відсутня активна і ефективна боротьба в Україні.

Нині триває досудове слідство з кримінальної справи із залученням правоохоронних органів з інших країн, і проактивна позиція міжнародних фармацевтичних компаній є важливим фактором успіху розслідування.

Більше у підсумковій статті: https://eba.com.ua/siryj-import-ta-falsyfikatsiya-likiv-v-ukrayini-problemy-dlya-vyrobnykiv-ta-patsiyenta/

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до: Ілля Костін, партнер, адвокат потерпілих, kostin@l-a.com.ua.

408

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї