ru uk en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

​Що, знову вносити зміни в статут ТОВ?

Так, ми знаємо, що ви привели свої статути у відповідність до ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (Закон про ТОВ) і мали намір більше не турбувати учасників, але 2 листопада 2019 року в цей та інші закони були внесені зміни, про які вам варто знати:

1. З Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» прибрали вимогу подавати реєстратору згоду інших учасників на вступ до товариства спадкоємця. Цими змінами прибрали неузгодженість норм.

2. На нотаріальних бланках мають бути оформлені наступні документи:

 • рішення юридичних осіб про визначення розміру статутного капіталу та часток учасників.
 • акти приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі.
 • рішення про виключення учасника з ТОВ.
 • заява про вступ до ТОВ та вихід з ТОВ.
 • акти про передання нерухомого майна до та зі статутних капіталів юридичних осіб.
 • передавальні акти.
 • розподільчі баланси.
 • інші документи, передбачені законом.


3. Для проведення реєстраційних дій навіть юридичні особи мають видавати нотаріальну довіреність на представника (раніше довіреність могла бути видана на бланку юридичної особи). До речі, відтепер державний реєстратор має визначати обсяг цивільної правоздатності та дієздатності і перевірити повноваження представника.

4. Учасник, керівник юридичної особи має право на безоплатній основі в режимі реального часу засобами телекомунікаційного зв’язку отримувати інформацію про факт подання або прийому документів, які пов’язані з такою юридичною особою.

5. І найголовніша зміна – з Закону про ТОВ прибрали обов’язковість рішення загальних зборів на укладення правочину, що перевищує 50% чистих активів ТОВ. Це важливо, оскільки раніше Закон визначав обов’язковість такого рішення. Відтепер ТОВ самостійно вправі вирішувати чи потрібне саме таке обмеження, а вирішити це можна саме в статуті.

Отже, відповідь на питання, «Чи потрібно вносити зміни в статут?» - Так, якщо Ваш статут передбачає, що правочини, які перевищують 50% чистих активів Товариства за попередній квартал, потребують згоди загальних зборів, і ви не хочете й надалі вираховувати ці 50%.

Чому потрібні зміни в статут? Тому що нова редакція Закону відсилає до передбачених в статуті обмежень і якщо ваш статут містить наведене обмеження, значить Товариство має його дотримуватись. Якщо ж Ви хочете прибрати ці обмеження, потрібно внести зміни в статут.

І пам’ятайте:

 • у разі внесення змін в статут потрібно затвердити його в новій редакції (вносити зміни додатком до статуту не можна).
 • зміни до статуту підписуються учасниками, які голосували за внесення таких змін, або особою, уповноваженою на це загальними зборами, якщо це передбачено вашим статутом.
 • мінімальна кількість голосів ¾, якщо інша кількість голосів не передбачена вашим статутом.

У випадку додаткових запитань звертайтеся до: Наталія Лавренова, Задвокат, асоційований партнер ЮК "Правовий Альянс".2106

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї