uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Референтне ціноутворення на деякі ліки з Нацпереліку почне діяти найближчим часом

В Офіційному віснику України опубліковано два важливих накази МОЗ України щодо введення референтного ціноутворення на лікарські засоби, якими затверджено:

  • Порядок формування переліку лікарських засобів, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів та на які встановлюються граничні оптово-відпускні ціни;
  • Порядок розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби, які визначені у переліку лікарських засобів, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів та на які встановлюються граничні оптово-відпускні ціни;
  • Перелік лікарських засобів, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів та на які встановлюються граничні оптово-відпускні ціни (далі – Перелік).

Так, до Переліку увійшло 23 МНН (міжнародні непатентовані найменування) препаратів, які були відібрані на основі таких критеріїв:

  1. МНН, форма випуску та дозування лікарського засобу включені до Національного переліку основних лікарських засобів;
  2. витрати бюджетних коштів на закупівлю лікарського засобу (МНН, що включає всі форми випуску) закладами і установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, на всій території України за останні 12 місяців і становлять 5 млн грн і більше;
  3. ціна на лікарський засіб в Україні перевищує ціни на такий лікарський засіб, встановлені в Республіці Польща, Словацькій Республіці, Чеській Республіці, Латвійській Республіці, Угорщині.

Накази МОЗ України від 11.07.2019 р. №1600 та від 29.07.2019 р. №1713 набрали чинності з дня їх офіційного опублікування.

Нагадаємо, що дані документи були розроблені на виконання постанови КМУ від 03 квітня 2019 року № 426 «Про референтне ціноутворення на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти», якою передбачається введення референтного ціноутворення на деякі лікарські засоби з Національного переліку.

Відповідно до положень вищевказаної постанови, МОЗ України також затверджує Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби, що увійшли до Переліку, затвердження якого очікується найближчим часом.

З моменту набрання чинності такого Реєстру, заклади і установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, зможуть закуповувати лікарські засоби, які включені до Переліку, за цінами, що не перевищують установлених МОЗ України граничних оптово-відпускних цін з урахуванням податків та зборів, а також граничних постачальницько-збутових і торговельних (роздрібних) надбавок, визначених постановою КМУ від 17 жовтня 2008 р. № 955 “Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби”.

Тобто, нове регулювання буде стосуватись виключно випадків закупівлі препаратів за бюджетні кошти. У разі реалізації таких лікарських засобів лише через аптечні заклади кінцевим споживачам, встановлені обмеження в ціні застосовуватись не будуть.

Зв'язатися із автором: Наталія Співак, старший юрист ЮК "Правовий Альянс", spivak@l-a.com.ua.

1497

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї