uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Перша редакція Законопроекту у сфері публічних закупівель: очікування і відкриті питання

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» (реєстраційний № 1076).

Законопроектом пропонується запровадити ряд суттєвих змін в сфері закупівель, зокрема:

  1. Вводиться поняття та процедура спрощеної закупівлі, обумовлена придбанням замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою, ніж поріг для проведення процедури публічної закупівлі.
  2. Замовник може відмовити недобросовісному учаснику в участі у процедурі закупівлі у разі невиконання учасником своїх зобов’язань за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання і було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків – протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору.
  3. Запроваджується поняття «аномально низька ціна» та право, а у окремих випадках обов’язок, замовника відхиляти аномально низьку тендерну пропозицію, як своєрідний запобіжний механізм проти нераціонального використання бюджетних коштів (підвищення ціни після укладення договору за допомогою додаткових угод).
  4. Учаснику надається право виправити невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції та виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.
  5. Учасник не зможе відкликати скаргу до АМКУ, що внесена до реєстру скарг та щодо якої сформована реєстраційна картка (запобіжник проти «тролів»).

На відміну від чинного Закону України «Про публічні закупівлі» у проекті відсутнє визначення терміну «спеціалізовані організації, що здійснюють закупівлі» та не передбачена можливість здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій. Натомість пропонується здійснювати закупівлю за участю спеціалізованих організацій лише товарів, робіт і послуг у сфері національної безпеки, у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва.

Зараз законопроект ухвалений лише у першому читанні, тому надалі очікуємо на його доопрацювання з боку законотворців.

996

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї