uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Нова Концепція реформування закупівель лікарських засобів та медичних виробів

26 вересня 2018 року на засіданні Уряду було схвалено нову редакцію Концепції реформування закупівель лікарських засобів та медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення (надалі – Концепція). Реалізація Концепції розрахована на 2018-2021 рр.

Слід нагадати, що у 2017 році Кабінет Міністрів України Розпорядженням № 582-р вже схвалював Концепцію реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів. Нова редакція Концепції направлена на синхронізацію реформи закупівель лікарських засобів та медичних виробів і реформи фінансування системи охорони здоров'я.

Відповідно до Концепції планується створення централізованої закупівельної організації Міністерства охорони здоров’я України (надалі – ЦЗО), що забезпечить здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів,допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення.

Передбачається, що ЦЗО здійснюватиме централізовані закупівлі лікарських засобів в рамках програм, які буде визначено як стратегічні. Крім того, визначається доцільним передача функцій щодо здійснення закупівель місцевих замовників ЦЗО для агрегації замовлень та отримання оптимальних умов закупівлі у постачальника.

Як зазначено у Концепції, ЦЗО в рамках своєї діяльності буде використовувати процедури, механізми та досвід проведення закупівель, що успішно застосовується спеціалізованими організаціями в Україні. Проте із викладеного не зрозуміло, чи передбачає це, що вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» не будуть розповсюджуватися на закупівлі, які будуть здійснюватися ЦЗО.

Концепція передбачає забезпечення можливості здійснення закупівель ЦЗО по аналогії із закупівлями, що здійснюються із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі, а саме: можливість отримання банківських гарантій, закупівлі валюти та зберігання на рахунках ЦЗО коштів в іноземній валюті, у разі потреби здійснення попередньої оплати; спрощення процедури ввізного контролю якості при імпорті лікарських засобів.

На відміну від попередньої редакції, нова редакція Концепції не передбачає чітких етапів її реалізації. Проте зазначається, що у 2018 р. ЦЗО розпочне закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення для виконання програм Глобального фонду в рамках виконання Закону України «Про виконання програм Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні» для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією, та потребуватиме перехідного періоду існування синхронно з закупівлями із залученням спеціалізованих організацій до 2021 року. Враховуючи, що ще не здійснено державну реєстрацію підприємства, яке буде здійснювати функції ЦЗО, та, відповідно, не проведено конкурс по відбору керівника, виконання зазначеного вбачається сумнівним.

Будемо сподіватись, що дорожня карта, що наразі розробляється, згідно з інформацією із відкритих джерел, додасть ясності щодо викладеного.

Зв'язатися з автором: старший юрист ЮК "Правовий Альянс" Олександр Бондарь, bondar@l-a.com.ua.

1128

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї