uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Нерезиденти: дозволи на працевлаштування та проживання в Україні в умовах воєнного стану

Введення воєнного стану в Україні спричинило зміни у чинному законодавстві. Значною мірою вони пов’язані зі спрощенням процедур та продовженням строків для вчинення певних дій. Однак не всі сфери зазнали такого оновлення.

Так, попри введення воєнного стану, строки дії (1) дозволів на працевлаштування іноземців та (2) посвідок на проживання в Україні продовжують діяти у звичайному режимі без будь-яких змін.

Враховуючи особливості ведення фармацевтичного бізнесу в Україні – залучення до роботи на керівних посадах громадян інших держав – необхідно вчасно відстежувати закінчення строків дії таких документів.

Наразі відсутні будь-які офіційні повідомлення стосовно автоматичної пролонгації таких документів від органів влади. Якщо строк дія дозволу та посвідки закінчується під час воєнного стану, то існують ризики застосування санкцій як до роботодавців, так і до працевлаштованих нерезидентів. Суми таких штрафів досягають 130 тисяч гривень.

Для уникнення будь-яких негативних наслідків рекомендуємо завчасно підготуватись до подання необхідних документів, враховуючи складності в логістиці доставки документів та обмеженій роботі органів влади.


Якщо у вас виникають питання щодо процедур продовження строків дії дозволів або отримання нових, а також щодо виконання податкових зобов'язань нерезидентів України, команда Правового Альянсу готова надати необхідні роз’яснення та, за потреби, здійснити супровід.


З питань трудового права звертайтесь до старшого юриста Ярослава Фур’яки, furiaka@l-a.com.ua
1690

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї