uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

​МОЗ дав початок пілотному проекту з протидії фальсифікації препаратів

24 липня 2019 року КМУ на своєму засіданні прийняв постанову «Про введення пілотного проекту з маркування контрольними (ідентифікаційними) знаками і проведення моніторингу обігу лікарських засобів». Терміни реалізації пілотного проекту стануть відомі після офіційного опублікування даного документа.

Нормативний акт затверджено для виконання Концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів, яка на першому етапі (2019-2020 роки) передбачає введення пілотного проекту з нанесення на упаковки лікарських засобів додаткових засобів захисту (2D кодування) на прикладі деяких МНН із залученням суб'єктів фармацевтичного ринку різних рівнів. Участь у «пілоті» є добровільною. Очікується також введення автоматизованої системи проведення моніторингу обігу лікарських засобів та обов'язкового використання її для промаркованих контрольними (ідентифікаційними) знаками.

Після закінчення пілотного проекту буде проведено аналіз проблемних аспектів, робота з їх усунення, з тим, щоб система маркування упаковок запрацювала по всій Україні вже в 2023 р

Нагадаємо, що введення такої системи протидії фальсифікації відповідає європейській практиці. Так, для держав-членів ЄС є обов'язковим застосування регламенту Комісії ЄС № 2016/161 від 2 жовтня 2015 року, що доповнює Директиву 2001/83/ЄС, шляхом встановлення порядку маркування кожної упаковки лікарського засобу індивідуальним кодом з метою забезпечення їх безпеки.

Зв'язатися із автором: Наталія Співак, старший юрист ЮК "Правовий Альянс", spivak@l-a.com.ua.

1067

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї