uk ru
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Мотиви: чому суд скасував підозру заступнику начальника ГУНП Київської області

23 грудня 2020 року Київським апеляційним судом було задоволено скаргу адвоката Тараса Безпалого скасовано ухвалу Печерського районного суду м. Києва, а також повідомлення про підозру відносно колишнього заступника начальника ГУ Національної поліції, начальника Слідчого управління в Київській області Рекуна С. С. у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365 КК України.

Суть повідомлення про підозру від 15.09.2020 полягала в тому, що Рекун С. С., перебуваючи на вищезазначеній посаді, нібито організував вчинення за попередньою змовою групи осіб перевищення службових повноважень слідчими відділу розслідування злочинів в сфері господарської діяльності СУ ГУНП в Київській області. А саме незаконну, всупереч вимогам ст. 100 КПК України, п. п. 4, 8, 28 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов’язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, передачу майна ТОВ “Автокомплекс Анастасія”, яке вилучено ними в ході проведення оглядів у кримінальному провадженні №1201710000000048, представнику за довіреністю ТОВ “Вікос Юг”, місцезнаходження якого на теперішній час встановити не вбачається за можливе, чим заподіяно майнової шкоди ТОВ “Автокомплекс Анастасія” у сумі 1,5 млн грн.

Позиція сторони захисту щодо необґрунтованості підозри:
1. Вилучення майна проходило в рамках кримінального провадження №1201710000000048 на підставі ухвал слідчих суддів Шевченківського районного суду на початку листопада 2017 року.
2. ТОВ “Автокомплекс Анастасія” здійснює господарську діяльність із порушенням законодавства – без дозволів на здійснення діяльності (діяльність газозаправних станцій).
3. Вилучення майна проходило 01 листопада та 10-11 листопада 2017 року.
4. Рекун С. С. був призначений на посаду лише 27 листопада 2017 року, а отже організувати вилучення майна жодним чином не міг.
5. Майно, що було вилучено, передано на відповідальне зберігання представнику ТОВ “Вікос Юг” відповідно до договору відповідального зберігання №498 між ГУНП в Київській області (підписант – керівник іншого структурного підрозділу) та ТОВ “Вікос Юг” від 31.10.2017.
6. Згідно з реєстром судових рішень, ТОВ “Вікос Юс” приймає на відповідальне зберігання майно від Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ (більше 150 ухвал слідчих суддів).
7. В протоколі допиту директора ТОВ “Вікос Юг” зазначено, що майно й досі перебуває в компанії на відповідальному зберіганні.
8. Інший свідок (слідчий ГУНП в Київській області) дав покази, що телефонував директору ТОВ “Вікос Юг” й останній погодився повернути майно в разі сплати коштів за зберігання та транспортування.
9. На балансі підприємства ТОВ “Автокомплекс Анастасія”, всупереч показам бухгалтера, відсутні будь-які основні засоби, в тому числі й ті, що знаходяться в оренді.
10. Вартість майна, що було вилучено, підтверджується сумнівними висновками товарознавчої експертизи, оскільки ані огляду вилученого майна, ані документів на зазначене майно експерти не мали, а отже грубо порушили вимоги ст. ст. 69, 70, 101, 102 КПК України, Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень.
11. У повідомленні про підозру взагалі відсутній мотив вчинення Рекуном С. С. злочину. Тобто не зрозуміло для чого він організував такий складний у виконанні злочин, який описаний у повідомленні про підозру, залучив велику кількість осіб, з якими на той час не був знайомий, що він бажав отримати в результаті такого вчинення, як планував обернути на свою користь або користь інших осіб майно передане на відповідальне зберігання.
12. Рекун С.С. не був ані слідчим групи, ані старшим групи слідчих у кримінальному провадженні, де вилучалось майно, згідно з Актом приймання-передачі матеріалів. Він їх отримав лише 31.12.2017 року.

Позиція Київського апеляційного суду:

Згідно повідомлення Рекун С. С. підозрюється в організації вчинення перевищення службових повноважень – умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій за попередньою змовою групою осіб, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365 КК України.

Як вбачається з матеріалів судового провадження, у повідомленні про підозру Рекун С. С. не зазначено достатніх обставин кримінального правопорушення, а також інших суттєвих обставин, відомих на момент його вручення, які б переконували у причетності Рекуна С. С. до розслідуваного злочину. У повідомленні про підозру зазначено, що Рекун обіймаючи посаду заступника начальника ГУНП та начальника Слідчого управління у Київській області організував вчинення перевищення службових повноважень. Разом з тим, у матеріалах провадження – документах, допитах свідків – відсутні дані щодо організації вчинення ним вищезазначеного кримінального правопорушення. Зокрема про те, що Рекун С. С. вступив у злочинну змову з підлеглими йому слідчими, директором ТОВ “Вікос Юг” та іншими невстановленими особами. При цьому підозра за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365 КК України іншим особам у даному кримінальному провадженні відсутня, що ставить під сумнів існування попередньої змови Рекуна С. С. на вчинення злочину.

Так, за матеріалами органу досудового розслідування, у провадженні слідчих СУ ГУНП в Київській області перебуває кримінальне провадження №1201711000000048 від 25.01.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України (за фактом шахрайських дій щодо майна ТОВ “Автокомплекс Анастасія”).

09.10.2017 року слідчими у даному кримінальному провадженні були підготовлені клопотання до Шевченківського районного суду міста Києва щодо огляду майна ТОВ “Автокомплекс Анастасія”, які були задоволені слідчими суддями 10-11 жовтня 2017 року та, відповідно, були надані дозволи. Огляд та вилучення майна даного товариства були здійснені 01.11.2017 року. При цьому Рекун С. С. обійняв посаду заступника начальника ГУНП, начальника Слідчого управління у Київській області лише 27.10.2017 року, за три дні до підписання ГУНП в Київській області договору з ТОВ “Вікос Юг” про зберігання речових доказів. До групи слідчих у кримінальному провадженні №1201711000000048 Рекун С. С. не входив.

З огляду на вищевикладене, зазначені в апеляційній скарзі підстави, за якими адвокат просить скасувати ухвалу слідчого судді, знайшли підтвердження під час апеляційного розгляду та є визначеними за законом підставами для скасування оскаржуваного рішення.

2418

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї