uk ru
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Дмитро Алешко взяв участь у форумі Фармпогляд-2020

13 лютого 2020 року, Дмитро Алешко, адвокат, партнер ЮК «Правовий Альянс», виступив на вже 15-ому аналітичному форумі «Фармпогляд-2020», де розповів про останні питання у реформі охорони здоров’я, роль ДП «Медичні закупівлі» та зміни у регулюванні цін на лікарські засоби і як це вплине на ринок.

Дмитро також взяв участь у обговоренні основних регуляторних змін у 2020 році, де своє бачення також висловили представники державних органів, фарми та профільних асоціацій.

З 1 квітня 2020 р. фінансування місцевих бюджетів за рахунок медичної субвенції припиняється і в повному обсязі має запрацювати Програма медичних гарантій. Це перелік та обсяг медичних послуг та ліків, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних національних тарифів. Такий гарантований пакет працює на рівні первинної медичної допомоги з 2018 р., а для вторинної та високоспеціалізованої медичної допомоги - з 1 квітня 2020 р.

На фінансування урядової програми реімбурсації «Доступні ліки» у 2020 р. виділено 2,1 млрд грн, що вдвічі більше, ніж у 2019 р. Ще 1,2 млрд грн виділено на лікування інсулінозалежного та нецукрового діабету. Реімбурсація інсулінів під управлінням Національної служби здоров’я України (НСЗУ) здійснюватиметься з 1 жовтня 2020 р.. У планах щодо розширення програми — препарати для лікування пацієнтів після інсульту, а також після інфаркту в амбулаторних умовах.

Також відбулися зміни до Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на ЛЗ, які включені до Нацпереліку та закуповуються за бюджетні кошти. Міністерство охорони здоров'я встановило граничні оптово-відпускні ціни на 46 позицій ліків (з урахуванням різних форм випуску і дозування) з використанням методу зовнішнього реферування.

У 2020 р., згідно з законопроектом №2538, ДП «Медичні закупівлі України» стане національним оператором, який буде закуповувати для українських пацієнтів лікарські засоби і медичні вироби за централізованими програмами, а також виступати централізованою закупівельною організацією для лікувальних установ та інших замовників торгів, які вирішили доручити провести для них процедуру закупівлі ліків або інших товарів. У той же час можливість закупівлі через міжнародні організації залишається до 2022 р.

Крім того, законопроект №2538 вводить поняття договорів керованого доступу. Це інструмент, який широко застосовується в європейських країнах та завдяки якому держава може вступати в прямі переговори з виробниками оригінальних (інноваційних) препаратів.

«Фармапогляд» є майданчиком для спілкування гравців фармацевтичного ринку України, приводом підбити підсумки та оновити прогнози на наступний рік, обговорити нагальні виклики, а також почерпнути ідеї для реалізації нових можливостей.

605

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї