uk ru
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Черговий крок із впровадження Концепції з реформування системи закупівель лікарських засобів та медичних виробів

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 р. № 1405-р Державне підприємство «Медичні закупівлі України» (далі – ДП «Медичні закупівлі України») визначено централізованою закупівельною організацією.

Слід зазначити, що визначення підприємства Міністерства охорони здоров’я централізованою закупівельною організацією для здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я кореспондується з Концепцією реформування закупівель лікарських засобів та медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 р. № 582(в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 р. № 720-р). Саме зазначеною Концепцією передбачено створення сучасної та ефективної закупівельної організації, що забезпечить здійснення закупівель медичних товарів, орієнтованих на потреби пацієнта.

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» централізованими закупівельними організаціями є юридичні особи державної або комунальної власності, що визначаються Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування як замовники, які організовують і проводять тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до цього Закону.

Таким чином, згідно із визначенням централізованої закупівельної організації, наведеним в Законі України «Про публічні закупівлі», можливо дійти висновку, що така ЦЗО могла б забезпечувати закупівлі медичних товарів не тільки в інтересах Міністерства охорони здоров’я, а й в інтересах місцевих замовників. Зазначене дозволило б об’єднувати замовлення та отримувати оптимальні умови закупівлі у постачальників завдяки значним обсягам. Це сприяло б економії бюджетних коштів та, відповідно, створювало б можливості для закупівлі більшої кількості необхідних медичних товарів для пацієнтів.

Однак у Розпорядженні Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 р. № 1405-р зазначено, що ДП «Медичні закупівлі України» як централізована закупівельна організація проводить тендери та закупівлі за рамковими угодами лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, медичних виробів та спеціалізованого санітарного транспорту в інтересах Міністерства охорони здоров’я згідно із Законом України «Про публічні закупівлі» за рахунок коштів державного бюджету в межах бюджетних програм, визначених Міністерством охорони здоров’я.

З огляду на зазначене, наразі, статус централізованої закупівельної організації дозволяє ДП «Медичні закупівлі України» здійснювати відповідні закупівлі тільки в інтересах Міністерства охорони здоров’я. Сподіваємось, що це лише початок і лише успішної історії.

703

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї