uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Нормотворча діяльність

Правовий Альянс має значний досвід в сфері підготовки нормативно-правових актів, зокрема, в сфері фармацевтичного регулювання, і надання консультацій щодо їх супроводу та погодження в центральних органах виконавчої влади.

oM2EvWmvwgf3RMumBKzo6CmdlFxu4D4D.jpg


НАШ ДОСВІД

1. Команда юристів Правового Альянсу здійснює підготовку пакету документів з метою введення Національного переліку основних лікарських засобів, що розробляється на підставі нормативної бази ВООЗ.

Розроблена концепція передбачає, що Національний перелік основних лікарських засобів буде базуватися на останній редакції Базового переліку основних лікарських засобів ВООЗ. Даний список буде адаптуватися до потреб пацієнтів України з урахуванням можливостей державного фінансування.

В рамках роботи були розроблені і затверджені такі нормативно-правові документи:

На сьогоднішній день також на громадському обговоренні знаходиться розроблений за участю Компанії проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року № 333», яким повинен бути затверджений оновлений Національний перелік основних лікарських засобів.

2. Юристи Компанії здійснювали юридичний супровід розробкипроекту Закону України «Про лікарські засоби», зареєстрованого 17.02.2015 р. в Парламенті під №2162.

За основу законопроекту було взято європейську модель регулювання обігу лікарських засобів, зокрема передбачену Директивою ЄС 2001/83. Оскільки даний акт не охоплює весь спектр необхідних питань, окремі розділи проекту закону розроблялися з урахуванням досвіду країн ЄС. Безумовно також враховувалися особливості функціонування фармацевтичного ринку України.

Проект закону отримав схвальну оцінку від експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

3. У 2013 році Компанія здійснювала розробку проектів постанов Кабінету Міністрів України, спрямованих на адаптацію законодавства України до вимог Глобального фонду для боротьби з ВІЛ / СНІД, туберкульозом та малярією, а саме:

4. Дмитро Алешко, партнер Компанії та старший юрист Олександр Бондар, виступають консультантами ПРООН в Україні у сфері юридичної підготовки нормативно-правових актів у сфері публічних закупівель лікарських засобів і медичних виробів МОЗ України із залученням міжнародних спеціалізованих організацій (ПРООН, ЮНІСЕФ, ВООЗ та Crown Agents).

Зокрема, командою Правового Альянсу було здійснено юридичний супровід таких нормативно-правових актів:

5. У 2012-2014 роках Дмитро Алешко займав пост віце-президента Асоціації «Оператори ринку медичних виробів», в рамках співпраці з якою брав участь у підготовці змін до Законів України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства охорони здоров'я України, якими регулюється діяльність операторів ринку медичних виробів, зокрема:

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї