uk ru en
LIFE SCIENCES LAWYERS | UKRAINE & CIS
Menu

ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС — юридична компанія, що супроводжує бізнес-інтереси національних, іноземних і міжнародних компаній на території України та ряду країн СНД.

НАШІ КЛІЄНТИ представляють індустрії фармацевтики, медичних виробів, товарів народного споживання, медицини, косметики, парафармацевтики, хімії, біотехнології, сільського господарства та продуктів харчування.

ПРОВІДНІ АСОЦІАЦІЇ — AIPM Ukraine, APRaD та Комітет з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації обрали Правовий Альянс своїм юридичним радником.

Нормотворча діяльність

Правовий Альянс має значний досвід в сфері підготовки нормативно-правових актів, зокрема, в сфері фармацевтичного регулювання, і надання консультацій щодо їх супроводу та погодження в центральних органах виконавчої влади.

oM2EvWmvwgf3RMumBKzo6CmdlFxu4D4D.jpg


НАШ ДОСВІД

1. Більше двох років команда юристів Правового Альянсу здійснювала підготовку пакету документів з метою запровадження та функціонування Національного переліку основних лікарських засобів, що базується на підставі нормативної бази ВООЗ. Національний перелік є базовим списком лікарських засобів для забезпечення населення в закладах охорони здоров’я за бюджетні кошти.

В рамках роботи було розроблено і затверджено близько 20 нормативно-правових акти, серед яких:

Наразі триває робота над розробкою нормативної бази для запровадження оцінки медичних технологій в Україні, що є передовою світовою практикою у сфері охорони здоров’я.

2. Юристи Компанії здійснювали юридичний супровід розробки проекту Закону України «Про лікарські засоби», зареєстрованого 17.02.2015 р. в Парламенті під №2162.

За основу законопроекту було взято європейську модель регулювання обігу лікарських засобів, зокрема передбачену Директивою ЄС 2001/83. Оскільки даний акт не охоплює весь спектр необхідних питань, окремі розділи проекту закону розроблялися з урахуванням досвіду країн ЄС. Безумовно також враховувалися особливості функціонування фармацевтичного ринку України.

Проект закону отримав схвальну оцінку від експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

3. У 2013 році Компанія здійснювала розробку проектів постанов Кабінету Міністрів України, спрямованих на адаптацію законодавства України до вимог Глобального фонду для боротьби з ВІЛ / СНІД, туберкульозом та малярією, а саме:

4. Дмитро Алешко, партнер Компанії та радник Олександр Бондар, у 2015 - 2017 роках виступали консультантами ПРООН в Україні в напрямку юридичної підготовки нормативно-правових актів у сфері публічних закупівель лікарських засобів і медичних виробів МОЗ України із залученням міжнародних спеціалізованих організацій (ПРООН, ЮНІСЕФ, ВООЗ та Crown Agents).

Зокрема, командою Правового Альянсу було здійснено юридичний супровід таких нормативно-правових актів:

5. У 2012 - 2014 роках Дмитро Алешко займав пост віце-президента Асоціації «Оператори ринку медичних виробів», в рамках співпраці з якою брав участь у підготовці змін до Законів України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства охорони здоров'я України, якими регулюється діяльність операторів ринку медичних виробів, зокрема:

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї